Z ŻYCIA SZKOŁY

Z ŻYCIA SZKOŁY

2018/2019

WRZESIEŃ 2018/2019

 

Zajęcia w SCK w Sarbinowie

W czwartek 6.09.18r. uczniowie klas VI i VII naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie. W pierwszej części spotkania odbyła się projekcja filmu, który przedstawiał historię 28-letniego Denisa. Chłopak jest niewidomy, ale stara się prowadzić normalne życie. Marzy o zostaniu rzeźbiarzem i uczy się pod okiem fachowców, niestety nie zostaje przyjęty do szkoły, ponieważ nie pozwala na to regulamin.
Następnie uczniowie uczestniczyli w części warsztatowej, podczas której, m.in. próbowali rozpoznać różne przedmioty z zamkniętymi oczami. Ciekawy okazał się eksperyment polegający na tworzeniu pracy z masy solnej: uczestnicy dobrali się w pary, przy czym jedna osoba miała na oczach przepaskę, a druga kierowała jej działaniami. Uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się, z jakimi problemami muszą na co dzień borykać się osoby niewidome.

Urszula Trębacz

Koncert Morskich Muzyków


 

14 września muzycy z orkiestry mięli przyjemność uświetnić swą grą wręczenie dyplomów dla nauczyciei dyplomowanych w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Koszalnie. 


 

Dywizjon 303


 

We wtorek 18.09. nasi najstarsi uczniowie wybrali się do Multikina, gdzie obejrzeli film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Nie był to koniec atrakcji, ponieważ tuż po seansie mieli możliwość uczestniczyć w lekcji bibliotecznej „Adam Mickiewicz, jakiego nie znacie”, a także zwiedzić Koszalińską Bibliotekę Publiczną przy pl. Polonii 1. Pani bibliotekarka oprowadziła młodzież nawet po najskrytszych zakamarkach, do których czytelnicy zwykle nie mają dostępu. To był dzień pełen wrażeń!

Urszula Trębacz


 

Be Active - Europejski Tydzień Sportu


 

28 września na ulicach Sabinowa i promenady powiewały biało- czerwone flagi trzymane w rękach uczniów i emerytów z klubu seniora z  Sarbinowa. Tego dnia uczniowe wraz z nauczycielami i aktywnie wspierającymi szkolne akcje emerytami odbył sie rajd wzdłuż sarbinowskiej promenady i brzegu morza. Impreza zakończyła się grą zespołową w 4 ognie, wspólnym  aerobikiem oraz smakowitymi kiełbaskami upieczonymi przez pana Stanisława. Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale za udział w EuropejskiTygodniu Sportu ufundowanymi przez Stowarzysenie Nasze Sarbinowo.  

 

PAŹDZIERNIK 2018/2019

 

Festiwal Pieśni Patriotycznych 


 


19 października 2018 roku w ośrodku Rewita w Mielnie – Unieściu odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych pod patronatem burmistrz Mielna Olgi Roszak - Pezały. Festiwal został zorganizowany na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 Była to  okazja do uczczenia naszych bohaterów, refleksji nad polskimi dziejami                i radosnego świętowania  pieśniami patriotycznymi, które przez lata zajmowały ważne miejsce w historii, zagrzewając ducha i wzmacniając miłość Ojczyzny.
Celem festiwalu było: popularyzacja twórczości muzyczno-literackiej o tematyce patriotycznej,  uaktywnianie szkół w kształtowaniu postaw patriotyczno-obywatelskich wśród młodzieży, edukacja historyczna, poszukiwanie dawnych, zapomnianych już pieśni, utrwalenie najczęściej wykonywanych oraz popularyzacja nowych utworów o treści patriotycznych, rozbudzanie aktywności kulturalnej wśród zespołów ludowych działających na terenie Gminy Mielno, kształtowanie postaw patriotyczno – obywatelskich wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja i integracja uczniów uzdolnionych muzycznie oraz wszelkich zespołów działających na terenie Gminy Mielno. 
Przygotowania do festiwalu rozpoczęły się już w marcu 2018 roku warsztatami dla Dziecięcej Orkiestry Dętej Morscy Muzycy. Ćwiczone  przez orkiestrę pieśni takie jak: Rota, Wojenko, wojenko, Piechota, O mój rozmarynie, Rozkwitały pąki białych róż, Mazurek Dąbrowskiego, Przybyli ułani wymagały od prowadzących warsztaty najwięcej  pracy. Trudne partie I trąbki i klarnetu, tuby potrzebowały od młodych muzyków dodatkowych ćwiczeń i indywidualnych spotkań. W rezultacie  udało się przygotować 7 pieśni do , których śpiewali: zespół Ławica z Mielna, Przepiórki z Sarbinowa, Stella Maris – chór parafialny z Sarbinowa, 16-ty Południk z Chłopów, chóry ze szkół z Mielna i Sarbinowa, dzieci z mieleńskiego przedszkola, soliści z Centrum Kultury w Mielnie. Do organizacji i przeprowadzenia festiwalu włączyło się aktywnie Centrum Kultury w Mielnie z panią dyrektor Anną Ledochowicz oraz projektantką zaproszeń, dyplomów, plakatów          i dekoracji panią Aleksandrą Kolanek. Podczas przerwy na słodki poczęstunek w miłej atmosferze instruktorzy zespołów wybrali najpopularniejszy ich zdaniem utwór patriotyczny, którym okazała się Piechota. Na koniec  festiwalu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy  oraz zaśpiewały na jednej scenie wybraną pieśń. Pamiątką z festiwalu są nie tylko miłe wspomnienia i przeżycia towarzyszące podczas festiwalu, ale także Śpiewnik, który można darmowo  dostać w Bibliotekach w Mielnie i  w Sarbinowie.     

KOORDYNATOR FESTIWALU

IZABELA WASILEWSKA

Sami swoi dla niepodległej

Finałowa gala Przeglądu Dziecięcych Form Teatralnych Niepodległa 2018 podczas której stuletnią historię Polski zaprezentowała grupa "Sami swoi" ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Na zakończenie uroczystości powiatowej publiczność ujęło brawurowe wykonanie "Roty" przez Dziecięcą Orkiestrę Dętą "Morscy Muzycy" w Sarbinowie.


 


 

Dzień Edukacji Narodowej


 

Obchodziliśmy dziś w naszej Szkole Dzień Edukacji Narodowej. Święto to - jak żadne inne - docenia trud i wysiłek włożony w edukację młodzieży. Nie jest łatwo wyrazić podziękowania za cierpliwość, życzliwość oraz zaangażowanie w przekazywanie wiedzy czy kształtowanie osobowości. Ale pięknie wyrazili to uczniowie klas V, VI i VIII w przygotowanym wspólnie z nauczycielami przedstawieniu pt. "Dziady szkolne".

Swoją wdzięczność dla pedagogów wyrazili również przedstawiciele Rady Rodziców, a pani dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody.

Wszystkiego najlepszego! I udanego dłuższego weekendu... Oczywiście edukacyjnego. 


 

LISTOPAD 2018/2019


 

Ślubowanie pierwszoklasisty

15 listopada w szkole odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę. Do ślubowania przystapiło 8 dzieci: Hania, Krysia, Natasza, Natalia, Dominika, Maciek, Mateusz, Kornel.  Dzieci, żeby móc przystąpić do ślubowania musiały przejść przez egzamin, wykazując się wiadomościami z krainy przyrodniczej, muzycznej, polonistycznej , ruchu drogowego, matematycznej. Uczniom klasy I towarzyszyła klasa IV, która  wprowadzala dzieci  z pomocą złej i dobrej wróżki w świat szkolnych obowiązków. Po ślubowaniu odbyło się uroczyste spotkanie w sali, gdzie z rodzicami i dziadkami kosztowały torta upieczonego przez panią Gosię. Życzymy pierwszakom samych sukcesów w kolejnych latach nauki. 


 

Konkurs na logo stowarzyszenia


 

Na przełomie października i listopada 2018 roku stowarzyszenie Nasze Sarbinowo ogłosiło konkurs na nowe logo. Konkurs poprzedziły warsztaty , które poprowadziła pani Małgorzata Szutko z Pracowni Niebanalnie Kreatywnej z Koszalina. W konkursie mogli wziąć udział osoby fizyczne lub agencje reklamowe działające lub mieszkające na terenie Rzeczypospolitej. Wśród laureatów konkursu w kategorii do lat 15 znaleźli się: Jakub Kochanowski, Wiktoria Kawa, Alicja Trebunia. Przyznano też wyróżnienia, które otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach plastycznych.  Wśród laureatów w kategorii powyżej lat 15 znaleźli się: Justyna Klimczyk, Urszula Pietrowska, Alicja Jasińska. Kapituła Konkursowa na nowe logo stowarzyszenia wybrała pracę pani Justyny Klimczyk. Opracowania graficznego podjął się mieszkaniec Sarbinowa pan Andrzej Wilk, którego firmie dziękujemy za zrealizowanie zadania. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Mielno w ramach priorytetu "Wsparcie na rzecz organizacji pozarządowych”.

Prezes stowarzyszenia

Izabela Wasilewska


 

Uzależnieniom STOP


 

Stowarzyszenie Nasze Sarbinowo w ramach swej działalności zorganizowało warsztaty z psychologiem Miejskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Koszalinie panią Agnieszką Puławą. Warsztaty o uzależnieniach przeprowadzone zostały dla członków Dziecięcej Orkiestry Dętej Morscy Muzycy. Dzieci i młodzież w trakcie warsztatów  obejrzały film, po którym pani Agnieszka przeprowadziła dyskusję na temat uzależnień wśród dzieci i młodzieży oraz osób starszych. Następnym etapem zadania związanego z uzależnieniami, stowarzyszenie zorganizowało i  przeprowadziło konkurs plastyczny i literacki pt. ”Uzależnieniom STOP”. Wśród laureatów w kategorii dzieci młodszych – praca plastyczna znaleźli się Nikola Kawa, Natasza Stępień, Nikola Drela oraz wyróżnieni: Zuzanna Apriasz – Grygicka Krystyna Markosyan. W kategorii klas starszych  - utwór literacki znaleźli się: Jakub Kochanowski, Anna Puława, Dominik Matłoch, Tomasz Klimczyk. W kategorii starszych znaleźli się Dorota Drela oraz Alicja Jasińska z Chłopów, Teresa Włodyka z Sarbinowa.


 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Mielno  w zakresie priorytetu związanego z przeciwdziałaniem uzależnieniom i patologiom społecznym.


 

KONKURS PLASTYCZNY „TŁUMACZ - Żaba w gardle” 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "TŁUMACZ - Żaba w gardle" - organizowanym przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Instytut Instytut Cervantesa w Krakowie, Goethe-Institut, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu finansowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Zadaniem do wykonania było zilustrowanie obcojęzycznych powiedzonek, czyli związków frazeologicznych, w których jest mowa o zwierzętach. Na przykład powiedzenie "It's raining cats and dogs" (w znaczeniu dosłownym pada kotami i psami), przecież wiemy, że te urocze zwierzątka nie spadają z chmur - w powiedzeniu tym chodzi o ulewny deszcz. Takich zabawnych sytuacji jest o wiele więcej!

Nasi uczniowie graficznie przedstawiali związki frazeologiczne ze zwierzętami w języku angielskim. Zebraliśmy 30 prac, a kilka z nich prezentujemy poniżej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie. Ogromne brawa za talent i kreatywność!

Zostaje nam czekać na wyniki...


 

Konferencja naukowa w Transgenicznym Centrum Edukacji Ekologicznej

Dnia 15 listopada 2018 roku uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w konferencji naukowej pt. "Organizmy wodne jako wskaźnik antropologicznego zanieczyszczenia wód powierzchniowych” zorganizowanej przez Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.
Nasza młodzież wysłuchała dwóch interesujących wykładów pracowników Instytut Oceanografii UG. Pierwszy wykład dotyczył ssaków morskich, które są bioindykatorami stanu środowiska naturalnego. Zwierzęta te jako końcowe ogniwo w łańcuchu troficznym ekosystemów morskich są szczególnie wartościowe pod względem możliwości uzyskania danych o środowisku. Z tego powodu uznane zostały za bioindykatory, czyli wskaźniki długoterminowych zmian i procesów zachodzących w środowisku. Tematem drugiego wykładu był podwodny hałas i plastik, czyli nieznane i niedoceniane zanieczyszczenia środowiska wodnego. Mikroplastik jest poważnym zagrożeniem dla fauny morskiej żyjącej w toni. Po oceanach dryfują smugi odpadów wielkości Europy Środkowej. W wyniku spożycia tworzyw sztucznych lub zaplątania w elementy plastikowe umierają zarówno bezkręgowce, jak i ssaki.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali wykładów, które wzbogaciły ich wiedzę ekologiczną i rozwinęły wrażliwość na problemy środowiska. Stan Morza Bałtyckiego zależy od nas i przyszłych pokoleń.

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!” - te słowa nabierają szczególnego znaczenia w przededniu, w którym świętować będziemy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadków najcenniejsze wartości zostały jednak uratowane, a wolność ocalona.


 

To okazja, aby wspólnie upamiętnić ten chlubny dla narodu moment. 

Dlatego w naszej szkole:

  •  ️o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu,

  •  ️popołudniu wyruszyliśmy w pochodzie z flagami i pochodniami do Kościoła, aby odśpiewać „Boże, coś Polskę...”,

  •  ️posadziliśmy Dąb Pamięci „Ignacy” w hołdzie bohaterom Niepodległej,

  •  ️w gronie różnych pokoleń i przedstawicieli różnych środowisk odśpiewaliśmy uroczyście hymn,

  •  ️obejrzeliśmy nagrany przez uczniów filmik „Kocham Cię Polsko”,

  •  ️obejrzeliśmy nagrodzony spektakl naszych uczniów pt. „Pacjentka”,

  •  ️śpiewaliśmy patriotyczne pieśni przy akompaniamencie naszej orkiestry,

  •  ️wysłuchaliśmy świadka historii,

  • a w końcu wspólnie biesiadowaliśmy przy jednym stole dumni z tradycji i tego, że jesteśmy Polakami!


 

GRUDZIEŃ 2018/2019

 

Emeryci Dzieciom- Moje Bajki z Dzieciństwa

Przeżycia „ukryte” w bohaterze bajki, historie i bohaterowie budują w dzieciach odwagę do wyrażania uczuć i budują w nich kreatywność. Dlatego w  ramach projektu „Emeryci dzieciom- moje bajki z dzieciństwa” uczniowie klas 0,I i II  ze Szkoły Podstawowej  im. Straży Granicznej w Sarbinowie  spotykają  się dwa razy  w miesiącu z Paniami Emerytkami, które czytają bajki, legendy, baśnie, opowiadania, które kiedyś czytały lub opowiadały swoim dzieciom i wnukom. Regularnie odwiedzają i spędzają czas z nami panie Teresa, Zofia, Halina i Panie Ilony. Dzieci słuchają bajek przy odgłosach natury i muzyki odpowiedniej do utworu, przy  sprzęcie audio  pozyskanemu dzięki funduszom  Gminy Mielno. Po wysłuchaniu bajki najmłodsi w swoich dziennikach lektur opisują i ilustrują  wysłuchany tekst. Najpiękniejsze prace zostają nagrodzone. Mamy nadzieję, że książka wpisze się w codzienność naszych dzieci. Dziękujemy paniom i dzieciom za udział  w  projekcie i zapraszamy najmłodszych do jeszcze aktywniejszego udziału.

Małgorzata Jabłońska


 


 

Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem...”

Boże Narodzenie to czas, w którym otacza nas magia, nikną spory, udziela się pogodny nastrój, pragniemy szczęścia dla naszych najbliższych oraz przyjaciół...

Także i my spieszymy z życzeniami, aby rodząca się tej nocy Miłość wniosła w życie pokój oraz niewysłowioną radość. Niechaj nie opuszcza nas nigdy wiara w człowieka ani w dobre jutro, a cały 2019 rok będzie pod znakiem nadziei, że spotka nas to, co najlepsze. Oby nigdy nie zabrakło nam śladu czyjejś ciepłej dłoni!

Życzymy błogosławionych Świąt, spokoju ducha, rodzinnej atmosfery, a także wielu cudów codzienności w Nowym Roku.


 

BETLEJEM JEST W NAS!

"A nadzieja znów wstąpi w nas, nieobecnych pojawią się cienie. Uwierzymy kolejny raz w jeszcze jedno Boże Narodzenie..." 

Dziś w szkole zrobiło się magicznie... W całym budynku czuć było atmosferę świąt i na każdym kroku spotykaliśmy się z ludzką życzliwością oraz uśmiechami. To za sprawą jasełek przygotowanych przez Panią Małgorzata Apriasz-Gryglicka, występu orkiestry pod batutą Pani Izabela Wasilewska, pięknych dekoracji oraz jeszcze piękniejszych ozdób, które można było kupić na stoiskach wszystkich klas - od przedszkolaków po ósmoklasistów! Przyznać trzeba, że zdolne te NASZE "dzieciaki"!

Dziękujemy za tak liczne przybycie i ubogacenie nas swoją osobą. 


 


 

PRODUKCJA NA KIERMASZ

"Nie sztuką jest urodzić się z talentem, sztuką jest zarobić na niego w zmaganiach z oporem materii."
Dziś rodzice, uczniowie i wychowawczyni klasy V spotkali się po lekcjach, aby wspólnie spędzić trochę czasu, a przy okazji wykonać piękne produkty na świąteczny kiermasz, który już w najbliższy czwartek! 
Niech zdjęcia zachęcą do przybycia...

Dziękujemy rodzicom, uczniom i pani Iwonie za zaangażowanie.


 


 

MIKOŁAJKOWO W SARBINOWIE

6 grudnia to dzień, kiedy dzieci (te młodsze i te starsze) wypatrują czerwonego przybysza z Laponii. W naszej szkole zaroiło się elfami, mikołajami i reniferami.

Z okazji mikołajek klasy młodsze miały zorganizowane zawody sportowe i plastyczne, a klasy starsze wymieniały się prezentami. Piątoklasiści otrzymali od swojej wychowawczyni świąteczne okulary, a uczniowie najstarszej klasy zabawne skarpetki od samego Mikołaja. Wiele osób przyszło także w czerwonych czapkach.

Chyba byliśmy grzeczni! 

 

STYCZEŃ 2018/2019

 

27. Finał WOŚP: Wolontariusze w Sarbinowie

Dnia 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. Finał WOŚP. Do grona kwestujących wolontariuszy dołączyli również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dzielni wolontariusze zbierali pieniądze do puszek WOŚP na terenie Sarbinowa. Finał akcji odbył się w Mielnie, dokąd później udali się wolontariusze, aby wesprzeć mieleński sztab. Serdeczne podziękowania dla uczniów, którzy czynnie włączyli się w tę piękną akcję charytatywną.


 

Babciu, czemu masz takie wielkie oczy?!

Uczniowie klasy pierwszej dziś utrwalali słownictwo z języka angielskiego dotyczące części ciała poprzez ćwiczenia z tablicą multimedialną, a później praktycznie. Wcześniej jednak samodzielnie wykonali odpowiednie maski, by ostatecznie zainscenizować w języku obcym dialog wilka (Big Bad Wolf) z Czerwonym Kapturkiem (Little Red Riding Hood).

To była niesamowita lekcja! Brawo Uczniowie!


 

Dzień Seniora

To, czego dzieci potrzebują w obfitości, dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka." (Rudolph Giuliani)

Z okazji nadchodzących Dni Babci  i Dziadka  zapraszamy naszych kochanych Seniorów na występy artystyczne oraz słodki poczęstunek w dniu 22 stycznia o godzinie 13:00. Chcemy móc wyrazić Wam wdzięczność za to, że zawsze możemy na Was liczyć! 

 

 

XIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej SZUM w Mścicach


 

Podczas XIII festiwalu , który się odbył 23 marca w Mścicach, zespół wokalny Muszelki zdobył II miejsce w kategorii klas młodszych. Młodzi śpiewacy wykonali utwór "Bosman" przy akompaniamencie gitary i instrumentów perkusyjnych. W kategorii klas starszych zespoł, ktory składał się z uczniów klasy IV: Ania, Wiktoria, Wiktoria, Adrian, Jakub, Jakub, Laura, Alicja, Julia, wyśpiewał piosenką "Ballada o Wikingu" III miejsce. Wszystkim młodym wokalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Izabela Wasilewska

 opiekun zespołów wokalnych

 

 

KWIECIEŃ 2018/2019

 

8.04.2019 roku Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Sarbinowie  przystąpiła do strajku. Zajęcia dydaktyczno- wychowawcze odbywają się według planu.


 

Witaj majowa jutrzenko…

29 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie odbył się apel z okazji świąt majowych. Uczniowie klasy I oraz IV przypomnieli najważniejsze informacje o 1 maja  -  Święcie Pracy, 2 maja - Dniu Flagi, 3 maja - rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja oraz 8 maja  rocznicy zakończenia II wojny światowej. Apel poprzedził występ najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

 

 

MAJ 2018/2019

 

Dzień Europejski


 

9 maja w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie obchodzono  Dzień Europejski. Było międzynarodowo, kolorowo i smacznie.

Uczniowie wszystkich klas pod opieką nauczycieli przygotowali ciekawe stoiska wystawiennicze różnych krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. W tym roku zaprezentowano: Polskę (kl. 0), Austrię (kl. I), Grecję (kl. II), Szwecję (kl. IV), Irlandię (kl. V), Portugalię (kl. VI), Węgry (kl. VII) oraz Czechy (kl. VIII). Nie zabrakło ciekawych gadżetów, strojów narodowych oraz tradycyjnych potraw. Można było skosztować sałatki greckiej, gulaszu węgierskiego, knedlików, serów, a nawet kiszonego śledzia.

Prezentacje i występy dostarczyły wiedzy związanej z geografią, historią czy kulturą poszczególnych krajów. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Europejski Quiz”- nie można było co prawda wygrać fortuny, ale można było sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej i otrzymać słodkie nagrody dla klasy. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie to prawdziwi Europejczycy – znali odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania,  a wszystkie klasy spisały się na medal!

 

 

CZERWIEC 2018/2019

 

ZAKOŃCZENIE  ROKU SZKOLNEGO GODZINA 10.00
MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE  ROKU GODZINA 9.00

DOJAZD: GĄSKI LATARNIA 8.20
GĄSKI OSIEDLE 8.25
PĘKALIN 8.30
CHŁOPY 8.40

ODJAZD około: 11.30


 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Sarbinowie
    ul. Nadmorska 27A
    76-034 SARBINOWO
  • (94) 316-55-28, 518 300 970, 518 300 850

Galeria zdjęć