Z ŻYCIA SZKOŁY

Z ŻYCIA SZKOŁY

2010/2011

26 sierpnia 2011 r

Zajęcia wyjazdowe do Gdańska w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. 


 

STRAŻ GRANICZNA – PATRONEM SZKOŁY W SARBINOWIE

    18 czerwca 2010 w odbyło się nadanie Szkole Podstawowej w Sarbinowie imienia Straży Granicznej, formacji będącej dla uczniów wzorem patriotyzmu, odwagi i szlachetności.

    Sarbinowo świętowało cały dzień. Program rozpoczął się rano przemarszem gości, uczniów, rodziców i nauczycieli przy akompaniamencie Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska do kościoła w Sarbinowie. W kościele odbyła się msza św. w intencji społeczności szkolnej odprawiana przez ks. kapelana Straży Granicznej płk Lucjana Dolnego. Podczas mszy św. ks. kapelan dokonał poświęcenia sztandaru szkoły.

   

    Uroczystości związane ze ślubowaniem, odsłonięciem tablicy pamiątkowej i tablicy z nazwą szkoły odbyły się w murach szkolnych. Wzięli w nich udział uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście - przedstawiciele: Straży Granicznej, władz Gminy Mielno, Forum Samorządowego Nasza Gmina, Rady Rodziców, Zespołu Szkół w Mielnie dyrektorzy i przedstawiciele jednostek organizacyjnych admini/stracji, ks. płk Lucjan Dolny, ks. Prałat Piotr Kuta, przyjaciele szkoły, sympatycy i sponsorzy. Swoją obecnością zaszczycił szkołę również starosta powiatowy p. Roman Szewczyk.

 

    Część oficjalną rozpoczęła, hymnem państwowym, Orkiestra MOSG. Następnie pani dyrektor Izabela Iwaniec powitała wszystkich zebranych i poprosiła swoją poprzedniczkę p. D. Sawicką o podzielenie się wspomnieniami z 23 lat pracy w SP Sarbinowo. Następnie uczniowie: W. Garnicka i M. Kołodziejski, przedstawili prezentację multimedialną na temat Straży Granicznej. Po prezentacji nastąpił główny moment uroczystości. Przewodniczący Rady Gminy p. Piotr Garnicki odczytał i przekazał na ręce p. dyrektor Uchwałę Rady Gminy Mielno w sprawie nadania imienia Straży Granicznej Szkole Podstawowej w Sarbinowie.

   

    Podczas ceremonii nadania imienia szkoła otrzymała sztandar ufundowany przez Wójta i Radę Gminy Mielno oraz rodziców uczniów SP w Sarbinowie. Fundatorzy podpisali akt fundacji i przekazali sztandar pani dyrektor.

 

    Od p. dyrektor sztandar przejął uczniowski poczet sztandarowy (W. Szymańska, W. Świątek i M. Cisyk). Po uroczystym przekazaniu odbyło się pierwsze ślubowanie na sztandar – ślubowali przewodniczący klas I-VI.

 

    Następnie głos zabrali goście, którzy podziękowali za zaproszenie, pogratulowali udanej uroczystości i życzyli szkole sukcesów w dalszej pracy.

   

    Odświętny, a zarazem bardzo przyjazny charakter przemówień podkreśliły swoim występem artystycznym dzieci z klas młodszych.

 

    Część oficjalna zakończyła się odsłonięciem dwóch tablic. Sołtys Sarbinowa p. W. Niechajczyk dokonał odsłonięcia tablicy z nową nazwą szkoły, ufundowanej przez sołectwo Sarbinowo, a p. R. Munzer (pracownik COS SG w Koszalinie) odsłonił tablicę pamiątkową ufundowaną przez związki zawodowe pracowników oraz funkcjonariuszy Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

 

    Po uroczystościach w budynku szkolnym wszyscy goście, pracownicy szkoły, uczniowie oraz mieszkańcy i turyści Sarbinowa zostali zaproszeni na festyn, któremu towarzyszyły liczne występy artystyczne, poczęstunek tradycyjnymi potrawami oraz pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Straży Granicznej. Na scenie pojawiły się: szkolny zespół taneczny - Sarbidance i wokalny - Sarbinki, solistka N. Bartels - absolwentka SP Sarbinowo, zespół REZER z Koszalina, a także rozśpiewane grono nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Całość uroczystości uświetniła wzbudzająca ogromne zainteresowanie i podziw Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska.

    

    Uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej w Sarbinowie serdecznie dziękują: przedstawicielom i orkiestrze Straży Granicznej, reprezentantom: Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Mielno, Forum Samorządowego Nasza Gmina, Rady Rodziców, Zespołu Szkół w Mielnie, jednostek organizacyjnych admini/stracji oraz księżom, za przyjęcie zaproszenia i zaszczycenie naszej szkoły swoją obecnością w dniu nadania szkole imienia. Dziękujemy również wszystkim sponsorom, rodzicom i przyjaciołom szkoły za ogromny wkład pracy i środków podczas przygotowań do uroczystości. 

Monika Rosowska-Kroeb
 

SPONSORZY:

Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy "VIOLETTA" - Sarbinowo
Sklep spożywczo-monopolowy "SABINA" S. i R. Cisyk - Sarbinowo
Ośrodek wczasowo-wypoczynkowy "SŁONECZNY BRZEG" - Sarbinowo
Piekarnia, ciastkarnia "BAJGIEL" W. Reichert "WODECKI" I. Będzino
Apteka "VIKTORIA" L. i M. Szewczyk - Sarbinowo
Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy "ADHARA" - Sarbinowo
Hurtownia i wytwórnia opakowań "ROMA" S. J. Zajkowska, Górnik-Osiecka – Koszalin
Smażalnia ryb „TUŃCZYK” T. Sumera – Sarbinowo
Pokoje gościnne „AFRODYTA” B. Machaj – Sarbinowo
Kawiarnia „ŚWIAT LODÓW” – Sarbinowo
Dom wypoczynkowy „MEWA” – Sarbinowo
Bogumiła i Jan Zającowie – Sarbinowo
MW TRANS – Małgorzata Wilkowska – Koszalin
Ośrodek rehabilitacyjno-wczasowy „KAMYCZEK” – Sarbinowo
Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy „JAGODA” – Sarbinowo
Sklep spożywczo-monopolowy Anna i Mariusz Weresińscy – Gąski
Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy „BAŁTYK” – Sarbinowo
Sklep spożywczo-monopolowy „U ŻAKA” Jagoda Utka – Sarbinowo
Pracownia reklamy i sitodruku „2A” A. Kępka, A. Wilk – Koszalin
Ośrodek wypoczynkowy „BESKID” – Sarbinowo
Wędzarnia „RYBKA” Robert Głogowski – Sarbinowo
Edward Madziong
Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej Chłopy „16-ty Południk” - Chłopy
Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Sarbinowie
Anonimowi ofiarodawcy

 

O nas również na stronach:
->> Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie
->> Morskiego Odziału Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza w Gdańsku

 



22 czerwca 2011 r.



Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 

9.00 Msza Święta 
10.00 Apel i rozdanie świadectw 
11.15 Wyjście na lody 
11.45 Odjazd autobusu

Kurs autobusu:
8.15 Gąski Latarnia
8.25 Gąski Osiedle
8.30 Pękalin
8.40 Chłopy 



20 czerwca 2011 r.



Pożegnanie klasy VI 

Pożegnanie rozpoczął występ klasy VI, a następnie był poczęstunek i dyskoteka. 



1 czerwca 2011 r.



Wycieczka szkolna 

Klasy starsze zwiedziły Woliński Park Narodowy i Międzyzdroje, klasy młodsze - Słowiński Park Narodowy.



30 maja 2011 r. - poniedziałek



Wywiadówka 

Rodzice zapoznani zostaną z przewidywanymi ocenami rocznymi oraz m. in. ze szczegółami dotyczącymi wycieczek z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy!





20-21 maja 2011 r.



Zajęcia wyjazdowe: Toruń i Bory Tucholskie 

Galeria zdjęć z Borów Tucholskich. Zdjęcia z Torunia wkrótce.[AP]





13 maja 2011 r.



Udział w Dniu Otwartym w COSSG 

W ramach akcji "Dzień otwartej szkoły" zwiedziliśmy Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, m. in. Salę Tradycji Polskich Formacji Granicznych, sale dydaktyczne i ich wyposażenie (wideoendoskop, kamerę termowizyjnej, odbiornik GPS). [AP]

DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY na stronie COSSG 



8 maja 2011 r.






5 maja 2011 r.



Wyniki IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Europejskiego "Europa naszym współnym domem" 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Europa naszym wspólnym domem" w II kategorii: MOJA EUROPEJSKA RODZINA. Nagrodzeni zostali: II m-ce -Kacper Telenga klasy III oraz III m-ce - Joanna Mierzwińska z klasy II. Gratulujemy! [AP]



1 maja 2011 r.



Beatyfikacja Jana Pawła II 

Dzień beatyfikacji Papieża Polaka przypadł na 1 maja 2011 roku. 
W Watykanie Sługa Boży Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. 

1 - 3 maja 2010 r.

Majowe dni świąteczne 

1 maja - Święto Pracy
2 maja - Dzień Flagi oraz świętego Floriana (święto strażaków)
3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
9 maja - Dzień Zwycięstwa 





29 kwietnia 2011 r.

Prezentacja dot. profilaktyki


29 kwietnia 2011 r.


Apel dotyczący świąt majowych i audycja umuzykalniająca

Apel rozpoczął się hymnem państwowym, a zaraz po nim szkolny chórek, pod opieką p. Izabeli Wasilewskiej, wykonał dwie pieśni patriotyczne. W dalszej części prezentacja multimadialna, wiersze i teksty w wykonaniu klasy VI pod opieką p. Adriany Pieprzki. Na zakończenie p. dyrektor przypomniała o zbliżającej się w tym roku beatyfikacji Jana Pawła II.

Audycja umuzykalniająca z prelekcją pt. "Igraszki instrumentalne" prowadzona była przez muzyków FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ (troje muzyków "dętystów". [AP] 



11-13 kwietnia 2011 r.

REKOLEKCJE 

8 kwietnia 2011 r.

Sprzątanie świata w ramach zbliżającego się Dnia Ziemi 


5 kwietnia 2011 r.

Sprawdzian kompetencji klasy VI

Jak w całej Polsce tak i u nas w szkole klasa VI przystąpiła do testu kompetencji o godzinie 9.00. 
Klasy I-V oraz zerówka w tym dniu miały wolne. 


31 marca - 1 kwietnia 2011 r.



Zajęcia wyjazdowe do Warszawy



31.03.2011r uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie wraz z uczniami ze szkoły w Dobrzycy, w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, wyjechali na dwudniowe zajęcia do Warszawy. Dla wielu z nich była to pierwsza, tym bardziej ważna, wizyta w stolicy Polski. 

Dzięki temu, że program wyjazdu był bogaty uczniowie wrócili pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Pierwszego dnia tuż po długiej nocnej podróży czekała na nich ciekawa lekcja historii Polski w Muzeum Wojska Polskiego, następnie zajęcia w Sejmie RP, gdzie uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z informacjami dotyczącymi historii i roli sejmu w dziejach państwa polskiego, ale także obserwować obrady sejmowe i wsłuchać się w wypowiedzi posłów dotyczące organizacji EURO 2012. Po południu po bloku zajęć z historii i wychowania obywatelskiego klasa 6 zabawiła się w przewodników po Starym Mieście i prowadziła swoich młodszych kolegów do zaznaczonych na mapie obiektów, o których to udzielała szczegółowych informacji. Wyczerpujący wiosenny i ciepły warszawski dzień został zakończony słodkimi lodami.

Drugi dzień rozpoczął się od zajęć w Parku Łazienkowskim. Tutaj historia została zdominowana przez przyrodę. Najwięcej emocji wzbudziły dziuple w starych drzewach, kwitnące na trawnikach krokusy, pływające po stawach kaczki, dumnie spacerujące alejkami pawie i łazienkowskie oswojone wiewiórki. Trudno się było z nimi rozstać, każdy chciał mieć chociaż parę zdjęć na pamiątkę. Po spacerze w parku była tylko chwilę odpoczynku w autobusie, bo nawet nie wiadomo kiedy wszyscy znaleźli się na szczycie Pałacu Kultury. Widok był imponujący, dachy centrum handlowego Złote Tarasy, wielkie hotele, wieże kościołów, stadion sportowy, Starówka, główne ulice, tramwaje, autobusy, sznury samochodów, uczniowie szybko zlokalizowali wszystkie najważniejsze punkty miasta i jednocześnie zdali sobie sprawę, że jest ono o wiele większe i tak bardzo inne od ich rodzinnych miejscowości, do których pora była już wracać. Po wyjeździe została nie tylko wiedza i umiejętności, ale także mnóstwo wspomnień, pozytywnych emocji, nowych przyjaźni i głowy pełne marzeń o kolejnych pouczających podróżach.[MR] 




marzec 2011 r.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II - ODWAGA ŚWIĘTOŚCI"

Uczniowie naszej szkoły jak co roku przygotowali prace na konkurs plastyczny poświęcony Papieżowi - Polakowi, który tradycyjnie przeprowadza Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie. Jak co roku, tak i teraz komisja miała ogromny problem z wyborem 6 najlepszych prac (3 z klas 0-III, 3 z klas IV-VI), reprezentujących SP Sarbinowo w konkursie. Ostatecznie do Koszalina wysłano rysunki: Reginy Andrzejczak oraz Kacpra Telengi z kl. III oraz Kacpra Cerkowskiego, Dominiki Kowalewskiej oraz Aleksandry Lech z kl. VI. 

Wśród finalistów konkursu znalazły się aż 4 pracy uczniów z Sarbinowa: Regina Andrzejczak oraz Kacper Telenga otrzymali oboje I miejsce wśród uczniów klas młodszych zaś Kacprowi Cerkowskiemu i Aleksandrze Lech przyznano wyróżnienia w kategorii klas starszych. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 31 marca 2011 w SP nr 17 w Koszalinie. Uczniów do konkursów przygotowały: Ilona Puława oraz Dorota Wizner. [DW] 



29 marca 2011 r.

Dzień otwarty w gimnazjum w Mielnie

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w dniu otwartym w Mieleńskim Gimnazjum. 



28 marca 2011 r.

Wywiadówka z rodzicami

Zapoznanie z bieżącymi ocenami uczniów, a w klasach starszych: informacja o wycieczce do Warszawy (31.03-01.04.2011). 



21 marca 2011 r.


Dzień Europejski


W dniu 21 marca 2011 w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie odbył się Dzień Europejski. Każda klasa zaprezentowała słowem, obrazem, muzyką jeden z wybranych krajów europejskich, wśród których znalazły się Polska;-), Włochy, Hiszpania, Dania, Wielka Brytania, Niemcy oraz Francja. Po każdej prezentacji następował krótki quiz wiedzy o poznanym państwie, autorzy prawidłowych odpowiedzi otrzymywali słodka nagrodę. 

Przeprowadzone zostały 2 konkursy: plastyczny, poświęcony naturalnie EU dla kl. 0-III oraz wiedzy o Unii Europejskiej dla kl. IV - VI. Wśród laureatów konkursu plastycznego znaleźli się: Filip Szymański z Kl. II oraz Maciej Szczepański z kl. I, a największą wiedzą dotyczącą EU wykazali się uczniowie klasy VI:
Krzysztof Jakubisiak - I miejsce
Kacper Cerkowski - II miejsce
Wojciech Znojek - III miejsce.

Po rozdaniu nagród społeczność szkoły mogła uczestniczyć w degustacji europejskich potraw m.in. polskiego bigosu, włoskiego spaghetti, niemieckich ciasteczek, hiszpańskiej paelli oraz francuskich rogalików i bagietki z serem camembert. [DW] 


17 marca 2011 r.

"Kangur Matematyczny"

Siedmiu uczniów klas IV-VI w czwartek weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Powodzenia! [AP] 

11 marca 2011 r.

Audycja umuzykalniająca

"Cztery pory roku" - audycja z prelekcją prowadzone przez muzyków FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ (skrzypce i fortepian). 

14-27 lutego 2011 r.


Ferie zimowe

11 lutego 2011 r.

Audycja umuzykalniająca

"Muzyka i instrumenty dawnej polskiej wsi" - audycja z prelekcją prowadzone przez muzyków FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ (dwuosobowa kapela). 

10 lutego 2011 r. 

Debata nt. aktywności obywatelskiej

W ramach Projektu "Równe szanse na starcie. Wsparcie edukacyjne dla uczniów z terenów wiejskich Gminy Mielno i Będzino" została zorganizowana w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej debata nt. aktywności obywatelskiej. Oprócz spotkania z przedstawicielami władzy gminnej, gościliśmy z podróżników: Tomasza Grzywaczewskiego i Bartosza Malinowskiego. Panowie pokonali trasę wiodącą śladami polskiego żołnierza Witolda Glińskiego, który, w lutym 1942 roku uciekł z syberyjskiego łagru przez Mongolię, Tybet, Nepal. Wyprawa pod nazwą Long Walk Plus Expedition trwała 11 miesięcy. Pokazując zdjęcia panowie barwnie opisywali przygody i ciekawostki. Uczniowie mieli do podróżników mnóstwo pytań. Najbardziej aktywni otrzymali zaproszenia na "Turniej gier biznesowych", który odbędzie się w Koszalinie. [AP]

Long Walk Plus Expedition 
Blog wyprawy


4 lutego 2011 r.

Wyjazd do kina: "Podróże Guliwera"

Film "Podróże Guliwera" powstał na podstawie powieści "Podróże Guliwera" Jonathana Swifta i osadzony został w czasach współczesnych. Lemuel Gulliver, autor przewodników turystycznych, wyrusza w podróży służbowej na Bermudy, a trafia do krainy Liliputów, zamieszkałej przez miniaturowych mieszkańców, którym pomaga w wojnie z wojowniczymi sąsiadami. 

3 lutego 2011 r.


Dyskoteka

Uczniowie klas IV-VI zorganizowali dyskotekę szkolną, na którą zaprosili również klasy VI ze szkoły podstawowej w Mielnie. 

29 stycznia 2011 r.

6. BAL CHARYTATYWNY

Już po raz szósty Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała Bal Charytatywny. W tym roku bal odbył się on w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "ADHARA"w Sarbinowie. 

29 stycznia 2010 r.


Ślubowanie klas pierwszych


Dnia 29.01.2010 r odbyło się ślubowanie klasy I. W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło ośmioro uczniów z roczników 2003 i 2004. Uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów pasowania na ucznia. [KM] 

28 stycznia 2011 r.

Ślubowanie klasy I

Dnia 29.10.2010 r odbyło się ślubowanie klasy I. W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło ośmioro uczniów z roczników 2004 i 2005. Uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów pasowania na ucznia.[KM] 

28 stycznia 2011 r.

Audycja umuzykalniająca

"Klasyczny Rock" - audycja z prelekcją prowadzone przez muzyków FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ (skrzypce elektryczne, dwie gitary elektryczne, puzon). 

27 stycznia 2011 r.

Wycieczka klasy VI

Klasa VI była z wizytą w Archiwum Państwowym w Koszalinie. Dowiedzieliśmy się o zadaniach archiwów państwowych oraz przechowywanych w nich aktach. Zwiedziliśmy wystawę i budynek archiwum, m.in. pracownię naukową, pracownię konserwacji akt i dygitalizacji, magazyn archiwalny oraz ścieżkę edukacyjną zatytułowaną: "Köslin-Koszalin. Miasto Pomorskie". Mieliśmy możliwość zobaczenia oryginalnych akt dotyczących historii Koszalina pochodzących z XVII-XX w. oraz ich fotokopie prezentowane w gablotach i antyramach w sali wystawowej i na korytarzach budynku. 
Następnie udaliśmy się na ul. Topolową do koszalińskiego schroniska. Dostarczyliśmy zebraną wcześniej karmę i koce dla zwierzaków.[AP]

Archiwum Państwowe w Koszalinie


24 stycznia 2011 r.

Zmiana planu

Przypominamy o zmianie reorganizacji zajęć od poniedziałku. Uczniowie otrzymali nowy plan na piątkowych zajęciach. 
Jest on również dostępny na naszej stronie. [AP] 

21 stycznia 2011 r.

DZIEŃ SENIORA

Dnia 21.01 2011 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. W szkole zgromadzili się dziadkowie i babcie naszych uczniów oraz okoliczni seniorzy. Uczniowie klas I-III przygotowali program artystyczny a po nim był także poczęstunek. Nasi Seniorzy mieli okazję także pośpiewać przy tradycyjnych kolędach oraz piosenkach biesiadnych podczas zabawy karaoke.[KM] 


ZBIÓRKA DARÓW W KOSZALIŃSKIEJ EMCE - PODSUMOWANIE

W trakcie zbiórki darów dla polskiej szkoły w Pikieliszkach na Litwie przeprowadzonej w "Galerii Emka" w Koszalinie w dniu 18 grudnia 2010 roku przez nauczycieli i uczniów ze szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie zebrano ogółem 915 artykułów.
Ofiarodawcy najczęściej wrzucali do koszyków słodycze. Wśród nich najwięcej, bo aż 327 sztuk, było czekoladek, następnie batonów (89 szt.), czekolad (81 szt.) i 68 sztuk wafelków. Oprócz słodyczy w koszykach znalazły się artykuły spożywcze, takie jak: makaron (17 opak.), cukier (14kg) czy wędliny paczkowane (10 opak.).
Poza słodyczami i artykułami spożywczymi ofiarowano przybory szkolne. W tej grupie najwięcej było kredek (30 opak.), następnie zeszytów (28 szt.) i plasteliny 13 opakowań.
W zbiórce wzięli udział następujący uczniowie: Agata Gębicz (kl. IV), Oliwia Jabłońska (kl. IV), Kacper Weresiński (kl. IV), Kamil Woronis (kl. IV), Klaudia Florczak (kl. VI), Dominika Kowalewska (kl. VI), Ola Lech (kl. VI), Kinga Stec (kl. VI).
Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Izabela Iwaniec (dyr. szkoły), Ewa Jabłońska, Małgorzata Jabłońska, Jadwiga Osadowska, Adriana Pieprzka, Halina Sztreja, Izabela Wasilewska i Dorota Wizner. [HS] 

17 stycznia 2011 r.

Zebranie z rodzicami

Informacje bieżące, przewidywane oceny semestralne z przedmiotów i zachowania. 
Zapraszamy wszystkich rodziców. 

13 stycznia 2011 r.

Próbny sprawdzian dla klasy VI 

Trzymamy kciuki! 

6 stycznia 2011 r.

Święto Trzech Króli

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych. 7 stycznia przychodzimy do szkoły! 


21 grudnia 2010 r.

JASEŁKA I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 


We wtorek uczniowie wzięli udział w Jasełkach na sali gimnastycznej szkoły. Zaraz po przedstawieniu odbył się kiermasz ozdób choinkowych i stroików wykonanych przez nas. Można było również skosztować wypieków naszych mam przy filiżance kawy lub herbaty. [AP] 

18 grudnia 2010 r.

KWESTUJEMY W KOSZALIŃSKIEJ EMCE

W tym dniu uczniowie klas IV-VI kwestowali w galerii Emka w Koszalinie na rzecz naszych rodaków z Litwy - Szkoły Podstawowej w Pikieliszkach. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki. [AP]


17 grudnia 2010 r.

Audycja umuzykalniająca

O godz. 12.00 audycja umuzykalniająca pt.: "W tanecznych rytmach". Obowiązuje strój galowy. [AP] 

06 grudnia 2010 r.

Mikołajki 


30 listopada - 21 grudnia 2010 r.

RORATY

W tym terminie we wszystkie wtorki, czwartki i piątki w związku z roratami przed lekcjami, autobus szkolny wyjeżdża o 15 min wcześniej. Dzwonki szkolne w te dni również ulegają zmianie: 
1. 08.30 - 09.15 
2. 09.20 - 10.05 
3. 10.15 - 11.00 
4. 11.10 - 11.55 
5. 12.05 - 12.50 
6. 13.05 - 13.50 
7. 14.00 - 14.45 
W dni "projektowe" - poniedziałki i środy, dzwonki pozostają bez zmian. [AP] 


listopad 2010 r.

Apel z okazji Dnia Niepodległości, Andrzejki i Dzień Misia 

     
8 listopada 2010 r.


Wywiadówka

16.00 - szkolenie nt. dopalaczy
ok. 16.45 - klasowe zebrania z wychowawcami 

13 października 2010 r.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej 


Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Małgorzaty Jabłońskiej i Izabeli Wasielewskiej przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

1 października 2010 r.

Audycja umuzyklaniająca 

W bieżącym roku szkolnym kontynuowane będą audycje umuzyklaniające pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej. Pierwszy koncert odbył się w piątek, na kolejny zapraszamy za miesiąc. [AP] 

27 września 2010 r.

Rozpoczęcie projektu 

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczęliśmy zajęcia dla klas starszych w ramach projektu: "Równe szanse na starcie. Wsparcie edukacyjne dla uczniów z terenów wiejskich Gminy Mielno i Będzino". Odbywać się one będą w poniedziałki 13.50 - 15.45 oraz w środy 14.45 - 16.45. Więcej informacji o projekcie można uzyskać u pań: M. Rosowskiej i A. Pieprzki. [AP] 


24 września 2010 r.

Bieg gminny "Po zdrowie" 

W piątek około godziny 10.00 udaliśmy się na start. Trasa biegu wiodła w jedną stronę przez drogę leśną Sarbinowo - Chłopy a powrót odbywał się plażą. W tym roku z naszego zaproszenia skorzystały szkoły z Mielna i Będzina. Dzień, na zamówienie organizatorki p. Ewy Jabłońskiej był słoneczny i ciepły. Uczestnicy imprezy, po biegu, zostali zaproszeni na poczęstunek i wzięli udział w integracyjnych grach drużynowych na boisku szkolnym. Na zakończenie rozdano medale i dyplomy. Kolejny bieg gminny tradycyjnie za rok! [AP] 

20 września 2010 r.

Zebranie z rodzicami 

O godzinie 16.00 na sali gimnastycznej odbyło się szkolenie dla rodziców i nauczycieli nt. cyberprzemocy i zagrożeń płynących z niekontrolowanego korzystania dzieci z Internetu. Następnie było spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Równe szanse na starcie..." oraz spotkanie z wychowawcami w klasach. Przedstawiono m. in. propozycję nowego systemu oceniania zachowania oraz wybrano trójki klasowe rodziców. Przypominamy jednocześnie o zmianie planu lekcji od 20 września.

17 września 2010 r.

Sprzątanie Świata - Polska 2010 

Szkoła w Sarbinowie wzięła udział w 17. edycji międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2010" pod hasłem: "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady". Sprzątaliśmy pas plaży i lasu od strony Chłopów do pętli w Sarbinowie. Niestety jak co roku nasze worki były solidnie wypełnione smieciami zebranymi z naszego otoczenia. Oprócz typowych smieci: butelek i innych opakowań po zywności znaleźliśmy również kilka miejsc bardziej zabrudzonych wskazujących na pojedyncze wysypiska m. in. wyrzucony zlew, tapczan i inne przedmioty należące niestety przypuszczalnie do mieszkańców naszych okolic. [AP] 

Sprzątanie Świata - Polska 2010 

Rok szkolny 2010/2011
Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów 

Uczniowie klas IV-VI wezmą udział w projekcie "Równe szanse na starcie. Wsparcie edukacyjne dla uczniów z terenów wiejskich Gminy Mielno i Będzino". Od 27 września rozpoczynają się zajęcia matematyczno-przyrodnicze, koła zainteresowań oraz języka angielskiego. Dodatkowo raz w miesiącu odbywać się będą zajęcia wyjazdowe. [AP] 

Wsparcie edukacyjne dla uczniów 

01 września 2010 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 odbyło się o godz. 10.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie. Przed uroczystością, o godz. 9.00, w kosciele odbyła się msza z udziałem uczniów i nauczycieli. [AP]

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Sarbinowie
    ul. Nadmorska 27A
    76-034 SARBINOWO
  • (94) 316-55-28, 518 300 970, 518 300 850

Galeria zdjęć