Z ŻYCIA SZKOŁY

Z ŻYCIA SZKOŁY

2021/2022

WRZESIEŃ

 

Zarządzenie Nr 8a/2021
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie

z dnia 1 września 2021 r.
w sprawie wprowadzenia procedury funkcjonowania oddziałów przedszkolnych i szkolnych w czasie epidemii COVID-19

Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1, 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.), § 13c rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.), wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych – tryb pełny stacjonarny zarządzam, co następuje:

 

§ 1

Wprowadzam Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii COVID-19 stanowiącą załącznik Nr 1 do niniejszego zarządzenia.

 

§ 2

Podanie regulaminu do wiadomości i stosowania następuje poprzez udostępnienie treści procedury na stronie internetowej szkoły.

 

 

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2021 r.

 

 

Dyrektor szkoły

Izabela Wasilewska


 


 


 


 

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STRAŻY GRANICZNEJ W SARBINOWIE

OD 1 WRZEŚNIA 2021 r.


 

Dokument ten zawiera zalecenia wskazane w wytycznych sanitarnych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

Każdy uczeń, pracownik   oraz   rodzic/opiekun   prawny   ucznia   zobowiązany   jest do zapoznania się z regulaminem oraz ma obowiązek przestrzegać zawartych w nim zapisów.


 

  1. Od 1 września 2021 roku uczniowie realizują obowiązek szkolny i nauki w formie stacjonarnej.

  2. Rekomenduje się, o ile to możliwe, ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).

  3. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub izolacji.

  4. W przypadku występowania u dziecka objawów wynikających z alergii (katar, kaszel), rodzic może zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego występowanie tej choroby.

  5. Rodzice/ prawni opiekunowie lub uczniowie, przychodząc do szkoły w pierwszym dniu roku szkolnego 2021/2022 lub po nieobecności ucznia w szkole, dostarczają oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i braku przeciwskazań do uczęszczania do szkoły oraz zgodę na pomiar temperatury ucznia w   razie   złego   samopoczucia   lub   wystąpienia   u   niego   objawów   chorobowych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek sytuacji zagrażających bezpieczeństwu zdrowotnemu w szkole rodzice/opiekunowie mają obowiązek zawiadomić jak najszybciej szkołę o zaistniałej sytuacji.


 

  1. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez rodziców/opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania się w przestrzeni publicznej.


 

  1. Opiekunowie odprowadzający dzieci mają obowiązek przestrzegania obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).


 


 


 


 

  1. W razie potrzeby opiekunowie mogą wchodzić do przedsionka przy wejściu głównym do szkoły. Dotyczy to głównie opiekunów pierwszoklasistów oraz nowo przyjętych do szkoły uczniów. Konieczne jest zachowanie zasady:


 

    • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

    • dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,


 

    • dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m.

 

  1. Uczniowie przebywają w szkole w wyznaczonym dla danego oddziału czasie. Nie przychodzą wcześniej i nie zostają na terenie szkoły po lekcjach. Nie dotyczy to uczniów, którzy będą korzystać ze świetlicy szkolnej. Uczniowie wchodzą i wychodzą z budynku szkoły przez wyznaczone dla nich wejścia. Korzystają z wyznaczonych szafek szatniowych, w których powinni pozostawić okrycie wierzchnie, zmienić obuwie i schować je do worka/torby.

 

  1. Nauczyciele zaczynający zajęcia od godziny 8.15 na 10 minut przed rozpoczęciem lekcji otwierają salę lekcyjną.

 

 

  1. Uczniowie przebywają tylko w wyznaczonych dla nich „strefach” szkoły. Nie przemieszczają się w czasie przerwy do innych „stref”. Starają się nie kontaktować z uczniami z innych oddziałów.


 

  1. Uczniowie klas pierwszych, w razie potrzeby,   doprowadzani są do wyznaczonej sali przez pracowników szkoły.

 

  1. Zajęcia dla poszczególnych oddziałów będą prowadzone w danym dniu w miarę możliwości   organizacyjnych   w    tych    samych    salach    lekcyjnych.    Nie   dotyczy to przedmiotów, które prowadzone są w grupach w-f oraz  informatyki.

  2. W przypadku potrzeby przejścia do innej sali uczniowie opuszczają salę i oczekują na nauczyciela, z którym przejdą do kolejnej sali. Opuszczona przez uczniów sala lekcyjna jest dezynfekowana. Nauczyciel i uczniowie wchodzą do nowej, zdezynfekowanej i wywietrzonej sali, po potwierdzeniu wykonania tego zadania przez pracownika szkoły odpowiedzialnego za to zadanie.

  3. Nauczyciele klas I - III w miarę możliwości organizacyjnych samodzielnie regulują przerwy międzylekcyjne w celu ograniczenia przebywania w tej samej części szkoły rówieśników z innych oddziałów.

  4. Uczeń przychodzi do szkoły z maseczką, którą zobowiązany jest zapewnić mu rodzic/opiekun    oraz    używa    jej,    przebywając    na    przerwach    międzylekcyjnych i przemieszczając się po szkole, do czasu zajęcia miejsca w ławce. Pamięta o częstym myciu rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcji. Przed wejściem do sali uczeń ma obowiązek dokonać dezynfekcji rąk. W sali lekcyjnej w czasie lekcji, po zajęciu miejsca przy stoliku uczeń może zdjąć maseczkę.

  5. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zobowiązani są do noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej, a w szczególności podczas przerw międzylekcyjnych.

  6. Sala lekcyjna jest wietrzona, nie rzadziej niż co 45 minut. W czasie przerwy w zajęciach uczniowie danego oddziału przebywają w wyznaczonej dla danej klasy części szkoły, tzw. „strefie”, starając się     zachować      właściwy      dystans      społeczny      i      nie      kontaktować      się z uczniami z innych oddziałów.


 

  1. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w plecaku. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Na kolejnych zajęciach w tej samej sali uczeń nie powinien zmieniać miejsca. Uczeń ma przypisane jedno i to samo miejsce w ławce.

  2. Podczas zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole obowiązują takie same zasady jak w czasie zajęć lekcyjnych.

  3. Podczas pobytu w szkole uczniowie mogą korzystać z urządzenia dystrybuującego wodę wodociągową do picia, powinni jednak posiadać własny pojemnik/butelkę do jej nabierania. Wskazane jest przyniesienie przez ucznia własnego napoju.

  4. Lekcje wychowania fizycznego prowadzone będą w miarę możliwości na boiskach sportowych, z wyjątkiem dni kiedy warunki pogodowe na to nie pozwalają. Nauczyciele prowadzący zajęcia sportowe starają się ograniczać ćwiczenia i gry kontaktowe.

  5. Uczniowie pod nadzorem nauczyciela będą mogli korzystać z sali gimnastycznej, boiska szkolnego, placu zabaw przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu między sobą.

  6. W każdej sali lekcyjnej, w której odbywają się zajęcia danego oddziału, znajduje się plan zajęć tej klasy. Kontrolę nad przebywaniem uczniów w szkole sprawuje wychowawca danego oddziału, a bieżącą organizację i   kontrolę nad   przestrzeganiem regulaminu, a zwłaszcza zasad bezpieczeństwa i higieny pracy nauczyciel prowadzący dane zajęcia oraz nauczyciel dyżurujący.

  7. Uczeń, który przed   lub   po   zajęciach   pozostaje w szkole, korzysta   obowiązkowo ze świetlicy szkolnej, w której ma zapewnioną opiekę w godzinach od 8.00 do 9.00, 13.00do15.00. W okresie pandemii czas korzystania z zajęć opiekuńczych, z uwagi na dużą liczbę dzieci, powinien być ograniczony do minimum:

  1. zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej a w miarę możliwości również w innych salach lekcyjnych. W salach należy unikać dużego skupiska uczniów,

  2. pomieszczenia,   w   których   odbywają   się   zajęcia   świetlicowe,    wietrzone   są co 45 minut. Sale wyposażone są w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Dzieci dokonują dezynfekcji pod nadzorem wychowawcy,

  3. pomoce dydaktyczne i zabawki poddawane są dezynfekcji na koniec każdego dnia. Z sal zostaną usunięte poduszki, miękkie piłki, pufy, koce – przedmioty, które nie mogą być poddane dezynfekcji. Dzieci nie korzystają z książek będących wyposażeniem świetlicy. Dopuszcza się możliwość gry w tenisa stołowego tylko własnymi rakietkami, przyniesionymi przez dzieci, nie ma możliwości wymiany między sobą,

  4. podczas sprzyjającej pogody zajęcia, zabawy prowadzone są na boisku lub placu zabaw,

  5. rodzice/opiekunowie przyprowadzają i odbierają dzieci wyłącznie z przedsionka szkoły, nie wchodzą na teren świetlicy/szkoły.

  1. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na religię, a lekcja odbywa się w środku planu zajęć, zobowiązani są do zgłoszenia się do świetlicy szkolnej.

  2. Biblioteka szkolna będzie czynna w godzinach wtorek 11.00-12.00, środa 13.45-14.45, czwartek 9.00-10.00, piątek 11.00-13.00.

  3. Do odwołania zawieszone jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych na miejscu oraz wolny dostęp do półek.


 

  1. W przypadku nauki zdalnej na stronie szkoły zostanie udostępniony tytułowy katalog księgozbioru bibliotecznego. Czytelnik może sobie wybrać poszukiwaną pozycję i poprosić o nią bibliotekarza za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus,

  2. książki będą udostępniane uczniom zgodnie z ustalonym przez nauczycieli bibliotekarzy harmonogramem,

  3. uczniowie wchodzą do biblioteki   w maseczkach   pojedynczo i   są obsługiwani w bezpiecznej strefie,

  4. zwroty, które objęte są dwudniową kwarantanną, pozostawiane są w pojemniku obok lady bibliotecznej,

  5. udostępnianie lektur obowiązkowych dla poszczególnych klas będzie się odbywało po konsultacji z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej lub nauczycielem języka polskiego.

  1. Uczeń przebywający w szkole nie może korzystać z telefonu (przez cały czas pobytu w szkole nie wyjmuje go z plecaka). W wyjątkowych sytuacjach, za zgodą nauczyciela lub innego pracownika szkoły, uczeń będzie mógł skorzystać z telefonu.

  2. Uczniowie z danej klasy korzystają ze szkolnej stołówki tylko w wyznaczonym dla nich czasie, zajmując wskazane dla nich miejsca przy stoliku, w miarę możliwości – spożywanie ich przy stolikach z rówieśnikami z danej klasy.

  3. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły, przebywając we wspólnej przestrzeni szkolnej, zobligowani są do noszenia maseczki.

  4. Nauczyciele w czasie lekcji przemieszczając się między ławkami zobowiązani są do noszenia maseczek.

  5. W miarę możliwości, do   niezbędnego   minimum   będzie ograniczone   przebywanie w szkole osób z zewnątrz, u których nie będzie objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Osoby te wchodzą do szkoły w maseczkach i dezynfekują ręce. Osoby te mają obowiązek zgłosić swoje wejście woźnej oraz czekać na wydaną zgodę przez pracowników szkoły na wejście na teren szkoły i dalsze wytyczne dotyczące przebywania tylko w wyznaczonych obszarach/ „strefach” placówki.

  6. W przypadku zaobserwowania u ucznia przez nauczyciela/pracownika szkoły objawów mogących wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę (powyżej 38⁰ C), kaszel i duszności nastąpi odizolowanie ucznia w wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób. Sekretariat szkoły powiadomi rodziców/opiekunów o konieczności niezwłocznego odebrania ucznia ze szkoły.

  7. Rodzic, po odebraniu ze szkoły/placówki dziecka z objawami chorobowymi, ma obowiązek poinformowania dyrektora o wyniku badania ucznia przez lekarza.

  8. W przypadku   zakażenia   lub   wystąpienia   objawów   chorobowych   świadczących o zakażeniu u ucznia lub członków jego rodziny, rodzic/opiekun jest zobowiązany do telefonicznego powiadomienia w trybie pilnym sekretariatu szkoły w godzinach jego pracy 7.00 - 15.00  - tel. 94 3165 528.

  9. Każdy pracownik powinien poddać się pomiarowi temperatury ciała w razie uzasadnionej potrzeby.


 

  1. W przypadku   zakażenia   lub   wystąpienia   objawów   chorobowych   świadczących o zakażeniu u nauczyciela/pracownika szkoły lub członków jego rodziny zobowiązany jest on do natychmiastowego telefonicznego zawiadomienia dyrekcji szkoły.

  2. W sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażenia COVID -19 w szkole, dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane (hybrydowe) lub zdalne. Możliwe to będzie po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

  3. W przypadku wprowadzenia kształcenia hybrydowego lub zdalnego zasady ich prowadzenia będą podane oddzielnym komunikatem lub zarządzeniem. Informacje o   ewentualnych   zmianach   funkcjonowania   szkoły   będą   przekazywane   uczniom i ich rodzicom przez wychowawcę za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus. Dodatkowo wychowawca zawiadomi telefonicznie przedstawiciela rady rodziców.

  4. Nauczyciele będą informowani telefonicznie przez sekretariat w godzinach pracy szkoły a   w   pozostałym   terminie    przez    przewodniczących    zespołów    nauczycielskich, po   uprzednim   poinformowaniu   ich   przez   dyrekcję   szkoły.   Pozostali   pracownicy o sytuacji zaistniałej będą informowani przez referenta szkoły.

  5. W czasie pandemii zebrania z rodzicami prowadzone są zdalnie poprzez aplikację G-suite, a indywidualne kontakty rodziców z nauczycielami poprzez dziennik Librus. Nie dotyczy to zebrań związanych z wyborem przedstawicieli do rady rodziców, które muszą odbywać się stacjonarnie.

  6. W przypadku zmian związanych z COVID -19 i pojawieniem się nowych wytycznych związanych z funkcjonowaniem szkoły w okresie pandemii, zapisy w regulaminie mogą ulec w zmianie.

dyrektor szkoły

Izabela Wasilewska

 

 

 

 

Co nam w duszy gra?


 

12 września 2021 r. w Kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sarbinowie odbył się koncert muzyków z powiatu kościerskiego i kartuskiego – RAMBO BAND wraz z Dziecięcą  Orkiestrą Dętą MORSCY MUZYCY (powiat koszaliński). Odbiorcy mogli usłyszeć jazzowe aranżacje takich przebojów jak: Diana, Killing Me Softly, Down Town, czy Copacabana.

Był to finał poprzedzony próbami, które odbywały się już od lipca pod okiem prowadzących orkiestry oraz wspólnymi warsztatami muzycznymi w dniach 10-12 września.

To drugi raz, kiedy siły „dużych i małych” muzyków zostały połączone – podobna inicjatywa miała miejsce rok temu. Zarówno wtedy, jak i teraz był to czas nie tylko intensywnych prób, ale i integracji międzypokoleniowej oraz wzajemnej nauki i kształtowania świadomości instrumentalnej muzyków w zespołowej grze.

Poza koncertem finalizującym realizację zadania „Co nam w duszy gra?” dla społeczności lokalnej i turystów w Sarbinowie, muzycy pod okiem instruktora przygotowali także oprawę mszy świętej.

Działania grupy odbyły się we współpracy z katedrą Sztuki Akademii Muzycznej w Słupsku, reprezentowaną przez mgr Zdzisława Pawiłojcia , mgr Przemysława Sysojew-Osińskiego, mgr Macieja Rambowskiego i mgr Martę Gurowską oraz kierownik zespołu Dziecięcej  Orkiestry Dętej Morscy Muzycy działającej przy SP Sarbinowo – mgr Izabelę Wasilewską.

Projekt był realizowany w ramach zadania pn. "W drodze i w cyfrowej chmurze", plan działań Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Wieżycy na lata 2019-2021, dofinansowanego z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO) w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2020.


 

PAŹDZIERNIK

 

Fabryka Kompetencji Kluczowych

Od październik a 2021 roku skzoła kontynuuje zajęcia w ramach projektu Fabryka Kompetencji Kluczowych . Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej: zajęcia logopedyczne dla klas I- III, zajęcia wyrównawczedla klasy I-III , zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dla uczniów ze specjalnymi trudnościami w naucem w tym z zerspołem Aspergera z klas IV-VIII, zajecia socjoterapeutyczne dla dzieci z zespołem Aspergera z klas IV-VIII. Zajecia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej. 


 


 

Harmonogram październik 2021


 

SP_SARBINOWO_Harmonogram_Fabryka_Kompetencji_pazdziernik__2021(3)(1).docx


 

LISTOPAD


 


 

Rzecznik Praw Dziecka - nowy numer telefonu


 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki


 

 Harmonogram zajęć z Fabryki Kompetencji Kluczowych

SP_SARBINOWO_Harmonogram_Fabryka_Kompetencji_listopad__2021(3)(1)-1(1)(2).docx


 



 

GRUDZIEŃ


 


 

 

Harmonogram zajęć z Fabryki Kompetencji Kluczowych

SP_SARBINOWO_Harmonogram_Fabryka_Kompetencji_grudzien__2021(3)(1)-1(2).docx


 


 


 

STYCZEŃ


 

 

Zdalne nauczanie

31 stycznia – 11 lutego – FERIE ZIMOWE

14-25 lutego – zgodnie z decyzją MEiN o wprowadzeniu nauki zdalnej - zajęcia lekcyjne dla klas V-VIII odbywać się będą  w trybie nauki kształcenia na odległość ( lekcje rozpoczynać się będą zgodnie z typowym planem dzwonków).


 

LUTY


 

Rekrutacja 2022/2023 - klasa I

Zarządzenie Burmistrza Mielna w sprawie określania terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego.

Skan_zarzadzenia_terminy_rekrutacji.pdf

1.

Wniosek_o_przyjecie_do_szkoly_podstawowej_(kandydat_spoza_obwodu_szkoly)-1.pdf


 

2.

Zgloszenie_dziecka_do_klasy_pierwszej_szkoly_podstawowej_(kandydat_z_obwodu_szkoly)-1.pdf


 

3.

Oswiadczenie-_wniosek_o_przyjecie_do_szkoly_podstawowej-1(1).pdf


 

4.


 

Oswiadczenie_-_zgloszenie_dziecka_do_klasy_pierwszej-1.pdf


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Rekrutacja 2022/2023 -  oddział przedszkolny


 

1.

Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego-2.pdf


 

2.


 

Deklaracja_o_kontynuacji_wychowania_przedszkolnego-1.pdf


 

3.


 

Oswiadczenie.pdf


 


 

MARZEC


 

Serdecznie zapraszamy na:

VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

ORGANIZATOR
Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Sarbinowie

CEL KONKURSU
1. Promocja młodych wykonawców i ich repertuaru.
2. Popularyzacja piosenek o tematyce 
dziecięcej.

3. Motywacja do dalszej edukacji.
4. Promowanie pracy nauczycieli – opiekunów.

REGULAMIN
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych.
2. Konkurs przeznaczony jest dla solistów .
3. Konkurs prowadzony będzie w następujących kategoriach:
- klasy I - III szkoły podstawowe
- klasy IV - VIII szkoły podstawowe

4. Wykonawca:
a) przygotowuje 
jedną piosenkę o wyżej wymienionej tematyce dostosowaną do wieku wykonawcy lub z repertuaru piosenkarzy dorosłych o tematyce dziecięcej.
a) mile widziana twórczość własna,
b) w czasie prezentacji wokalnych dopuszczalny jest półplayback nagrany na płycie CD w formacie audio,
c) wokaliście może towarzyszyć jeden akompaniator.

5. Szkołę może reprezentować 2 wykonawców z każdej kategorii.

ZASADY ORGANIZACYJNE
1. Konkurs odbędzie się 08.06.2022 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie ul. Nadmorska 27 A,
2. Zgłoszenia będą przyjmowane w nieprzekraczalnym terminie: do 
30.05.2022 r.
3. Uczestnicy są ubezpieczeni przez instytucje delegujące i przyjeżdżają na koszt własny.
4.
Kartę zgłoszenia można złożyć w sekretariacie placówki lub przesłać na adres:


Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej

ul. Nadmorska 27 A

76-034 Sarbinowo
fax 94 3165 528
e-mail:
szkolasarbinowo@poczta.onet.pl

5.Jury powołane przez organizatorów konkursu oceniać będzie uczestników zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, zwracając szczególną uwagę na umiejętności wokalne wykonawców, muzykalność, dykcję, interpretację, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
Uwagi końcowe
1. Przewidywane są nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii.
2. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są posiadać aktualną legitymacje szkolną.
3. Wszelkich dodatkowych informacji udziela koordynator konkursu Klaudia Jacak tel. 533 900 890 klaudia.jacak@spsarbinowo.pl

VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Karta zgłoszenia solisty

1. Imię i nazwisko: ___________________________________________________________________

2. Data urodzenia: ___________________________________________________________________

3. Adres zamieszkania, telefon:

___________________________________________________________________

4. Kategoria: ___________________________________________________________________

5. Szkoła i klasa: ___________________________________________________________________

6. Jednostka delegująca (adres, telefon) ___________________________________________________________________

5. Opiekun artystyczny (imię, nazwisko, tel.): ___________________________________________________________________

6. Utwór zgłoszony do konkursu:

1. Tytuł: _________________________________________________

2. Autor Słów: ____________________________________________

3. Kompozytor: ___________________________________________

7. Rodzaj akompaniamentu:* CD, AKOMPANIAMENT NA PIANINIE:(*podkreślić właściwe)

8. Wymagania techniczne (np. rodzaj nośnika) ____________________

* W przypadku płyt CD prosimy o dokładne opisanie płyty,

* Organizator ma prawo do utrwalenia przebiegu imprez i przedsięwzięć artystycznych przy pomocy urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Uczestnik imprez przyjmuje do wiadomości, że udział w nich jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie i filmowanie jego osoby oraz na rejestrację, transmitowanie i rozpowszechnianie głosu lub wizerunku dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych, w związku z jakimkolwiek programem lub publikacją w których zostanie wykorzystane nagranie.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji VI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej (Ustawa z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych; Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z póź. zm.)

……………………………                                                  ……………

Podpis rodzica/prawnego opiekuna                      podpis instruktora/ nauczyciela


 

Ogłoszenie i karta zgłoszenia do pobrania znajduje się poniżej:

VIII_Miedzyszkolny_Konkurs_Piosenki_Dzieciece1_karta_zgloszenia.docx

VIII_Miedzyszkolny_Konkurs_Piosenki_Dzieciecej-_karta_zgloszenia.pdf

VIII_Miedzyszkolny_Konkurs_Piosenki_Dzieciecej_ogloszenie.docx

VIII_Miedzyszkolny_Konkurs_Piosenki_Dzieciecej_ogloszenie.pdf


 


 


 

MAJ


 

Dzień Europejski „Polsko – Ukraiński”

11 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie, odbyły się  Dni Europejskie połączone z  ukraińskimi i polskimi tradycjami. Święto to jest świadectwem tego, że Ukrainę i Polskę łączą wspólne wartości, wspólna historia oraz chęć życia w pokoju i harmonii.

Uroczystość rozpoczęła szkolna orkiestra, która pod dyrekcją p. Wasilewskiej wykonała hymny państwowe Europy, Polski i Ukrainy.
Pierwsze słowa wypowiedziała pani Izabela Wasilewska, dyrektor szkoły.
Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego i matematycznego oraz rozstrzygnięto turniej tenisa stołowego. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz  nagrody.
Następnie została zaprezentowana prezentacja :„POLSKO- UKRAIŃSKI DZIEŃ EUROPEJSKI”, która opowiadała o historii polsko-ukraińskiej; porównywano kuchnie  ,  bajki, jak również  przybliżono sylwetki  aktorów  , zespołów   muzycznych i teatralnych z obu krajów. Zaprezentowane były również regionalne stroje ukraińskie z charakterystycznymi haftami.
W wydarzenie zaangażowani byli  rodzice dzieci ukraińskich, które uczą się w sarbinowskiej szkole ponad   2 miesiące. Uczniowie szkoły wraz z rodzicami i personelem szkoły przygotowali piosenki. Wykonano zarówno pieśni ukraińskie, jak i polskie. Punktem kulminacyjnym święta było wspólne wykonanie wersów piosenki „Hej Sokoły” po polsku i ukraińsku. Wszyscy obecni bawili się i byli zachęcani do udziału.
Na koniec  uroczystości odbyła się  degustacja potraw przygotowanych przez rodziców dzieci uczących się w naszej szkole. Zaprezentowano różne potrawy: żurek, barszcz czerwony: polski i ukraiński , pierogi z serem i ziemniakami, naleśniki, gołąbki, diruni, różne ciasta, herbatę, kawę.
Święto odbyło się w ciepłej i miłej  atmosferze.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie,   życzymy dużo ciepła  w rodzinach oraz spokojnych dni!

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków publicznych Gminy Mielno przeznaczonych dla Stowarzyszenia Nasze Sarbinowo.


 


 


 


 

CZERWIEC


 

 

Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Sarbinowie

· 

Wyprawka do klasy 1 na rok szkolny 2022/2023

Do szafki :

2 zeszyty w 3 linie kolorową (16 kartkowy )

2 zeszyty w kratkę (16 kartkowy)

wycinanki

2 kolorowe bloki techniczne

2 kolorowe bloki rysunkowe

2 bloki techniczne białe

2 bloki rysunkowe białe

teczka z gumką

liczydło lub patyczki

Zeszyt do kontaktów

W piórniku :

2 ołówki trójkątne

gumka, temperówka

2 pióra wieczne , ( wkłady do pióra na wymianę )

wymazywacz do atramentu

linijka , nożyczki

2 kleje magik

Plastyka

Farby plakatowe

kredki ołówkowe, kredki bambino , pastele olejne

Pędzelki , kubeczek na wodę do malowania, plastelina

Strój sportowy : worek podpisany , biała koszulka , spodenki czarne lub granatowe , buty sportowe

Buty na przebranie ( wygodne , zapinane )


 

Wykaz podręczników do religii na rok skzolny 2022/2023


 

Religia kl.0 podręcznik z ćwiczeniami KOMPLET cz.1i 2 - Kocham Pana Jezusa wyd . Św. Wojciech 


 

Religia sp kl.1 podręcznik z ćwiczeniami KOMPLET cz 1 i 2 - Pan Bóg jest naszym Ojcem , wyd . Św. Wojciech 


 


 

Religia sp. kl.2 podręcznik z ćwiczeniami KOMPLET cz 1i 2- Chcemy poznać Pana Jezusa, wyd Św. Wojciech 


 


 

Religia sp. kl. 3 podręcznik z ćwiczeniami KOMPLET cz .1i 2- Pan Jezus nas karmi, wyd Św. Wojciech 


 


 


 

Religia sp kl.4 podr.dla ucznia - Jestem chrześcijaninem, wys Św Wojciech ( tylko podręcznik) 


 


 

Religia sp kl.5 podręcznik z ćwiczeniami KOMPLET - Bóg szuka człowieka, wyd Św. Wojciech 


 


 

Religia sp. kl.6 podręcznik z ćwiczeniami KOMPLET cz 1i2- Jezus nas zbawia- wyd Św. Wojciech 


 

Religia sp. kl. 7 podręcznik z ćwiczeniami KOMPLET - Bóg wskazuje nam drogę, wyd . św Wojciech 


 

Religia sp kl.8 podr.dla ucznia - Aby nie ustać w drodze, wyd Św Wojciech ( tylko podręcznik )


 

Uwaga!

W okresie wakacyjnym urlop w sekretariacie w dniach: - 01.08-16.08.2022r. W sprawch pilnych proszę dzwonic pod numer: 601 175 813

Wyprawka dla 5-latka i 6-latka

 

1. Blok techniczny A4 kolorowy - 2 szt.

2. Blok techniczny A4 biały – 1 szt.

3. Ryza papieru

4. Kredki ołówkowe Bambino

5. Kredki Bambino

6. Farby plakatowe, pędzelki różnej grubości

7. Ołówek trójkątny- najlepiej 2B, gumka, temperówka, nożyczki

8. Klej Magic w sztyfcie - 2 szt., klej Magic w tubie 1 szt.

9. Jeden pisak – kolor dowolny (czarny, czerwony, zielony, niebieski)

10. Zeszyt 16 kartkowy w kratkę

11. Chusteczki suche w kartonie

12. Chusteczki mokre

13. Plastelina

14. Modelina

15. Teczka na prace zapinana na gumkę

16. Fartuszek na zajęcia plastyczne

17. Strój w woreczku na gimnastykę

18. Pojemnik na drugie śniadanie, bidon na napoje

19. Kapcie – podeszwa gumowa zapinane na rzep lub na gumkę

20. Szczoteczka do zębów, pasta, kubek na wodę

 

Wszystkie przybory proszę podpisać. 


 


 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Sarbinowie
    ul. Nadmorska 27A
    76-034 SARBINOWO
  • (94) 316-55-28, 518 300 970, 518 300 850

Galeria zdjęć