Z ŻYCIA SZKOŁY

Z ŻYCIA SZKOŁY

PAŹDZIERNIK

Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

w szkole w Sarbinowie.

W dniu dzisiejszym klasa VII zaprezentowała w teatralnym wydaniu- lekcje szkolne każdej epoki.
Dzieciaki spisały się na medal. Nie zabrakło również układu tanecznego przygotowanego przez klasę V i VII.
Rada pedagogiczna i pracownicy szkoły dziękują za życzenia oraz za poczęstunek przygotowany przez Radę Rodzicow.
 

Sukcesy dzieci!!!

Dnia 22.10.2023r. Amelka Patura z klasy 3 szkoły podstawowej w Sarbinowie, zrzeszona w klubie TOP TOYS KOszalin, wystartowała w zawodach fitness w Gorzowie Wielkopolskim z federacji PZKFiTS. Zdobyła 4 miejsce finałowe i zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata.
Barwooooo Amelka!!!!!.
Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki.
 

Uczniowski Klub Sportowy Opty - współpraca

 

Znowu dobre wiadomości  kolejna zawodniczka Naszego klubu Natasza Stępień została powołana na Konsultacje Kadry Województwa rocznika 2012 29 października w Gryficach  Nataszce życzymy powodzenia i oczywiście wielkie gratulacje!!!
 

Sukcesy absolwentów szkoły

Kaja Wasilewska i Julia Jarosz, absolwentki Plastyk - PLSP im. Wł.Hasiora Koszalin miały niecodzienną okazję na udział w tworzeniu filmu pt. „Chłopi” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchman, polskiego kandydata do Oscara.
Udało nam się porozmawiać z Kają oraz Julią, które przez blisko pięć miesięcy zajmowała się malarstwem cyfrowym i animacją.
-Kaja, Julia jak trafiłyście do ekipy twórców filmu „Chłopi”
Kaja: Rozglądałam się za jakimś zajęciem, które związane byłoby z moimi umiejętnościami. Koszaliński Plastyk skończyłam na specjalizacji tkanina artystyczna, następnie próbowałam tworzyć coś ze szkła i przestrzenne instalacje. Tak trafiłam na ogłoszenie, w którym poszukiwano malarzy do filmu. Na początku dostałam się do ekipy malującej olejem na płótnie, ale to wymagało ode mnie dołączenie do malarskiego teamu w Sopocie, ponieważ od czasu studiów mieszkam we Wrocławiu, przeprowadzka nie bardzo wchodziła w grę, dlatego zaproponowano mi etat malarza cyfrowego.
Julia: Ja również zobaczyłam ogłoszenie w mediach społecznościowych. Postanowiłam spróbować. Choć to pierwsza na tyle poważna moja praca, to śmiało zgłosiłam swoją chęć. Po portfolio jakie musieli przysłać do produkcji wszyscy artyści, zaproponowano mi również pracę malarza tradycyjnego, ale podobnie jak w przypadku Julii łączyłoby się to z przeprowadzą. Zdecydowałam się więc na animację. Świetnie, że w tym projekcie ze względu na innowacyjną technikę próg wejścia był dość szeroki, ponieważ wszyscy musieliśmy nauczyć się wymaganej techniki od nowa.
-Na czym polega ten rodzaj malarstwa?
Kaja: Malarze tradycyjni malowali co 4 – 6 klatkę filmu, między tymi klatkami powstawały obrazy cyfrowe, które scalały pojedyncze dzieła. Moja praca odbywała się w specjalnie stworzonym na te potrzeby programie. Z początku wydawało mi się to bardzo trudne. Jestem pełna szacunku i podziwu dla wszystkich twórców. Praca przy tego typu produkcjach jest niezwykle czasochłonna i wymagająca. W zespole malarzy cyfrowych pracujących przy „Chłopach” było ok 50 osób z najróżniejszych stron świata. Cały proces odbywał się w jęz. Angielskim i bez przerwy mieliśmy ze sobą kontakt i suport opiekunów projektu.
-Czy po takich pierwszych doświadczeniach widzisz swoją przyszłość w animacji i w filmie?
Kaja: Jestem bardzo zadowolona, że miałam okazję zobaczyć cały proces produkcyjny. To wielki film i fascynująca technika. Animacja zawsze mnie interesowała, a teraz miałam szansę uczestniczyć w tak wielkim projekcie. Podjęłam już pewne kroki. Właśnie rozpoczynam studia na ASP we Wrocławiu na kierunku sztuka mediów.
-Julia, Ty i Kaja skończyłyście koszalińskiego Plastyka. Obecnie jesteś na ceramice na ASP we Wrocławiu.
Julia: Dziś, wiem jak ważne są podstawy. Pamiętam jak w „Plastyku” do znudzenia ćwiczyliśmy warsztat i kanon. Teraz okazuje się, że właśnie to jest najważniejsze. Szkoła też dała mi dużą swobodę twórczą, a co za tym idzie i odwagę w chwytaniu takich pomysłów jakie czuję najbardziej. Po pracy nad „Chłopami” uwierzyłam w to, że spokojnie można realizować swoje jak najbardziej kreatywne i niecodzienne pomysły i z tego żyć. Mieć satysfakcję i radość z pracy. Moja przygoda z animacją i grafiką zaczęła się od pierwszego tabletu graficznego. Chciałabym spróbować jeszcze wielu takich projektów, nawet w międzynarodowych produkcjach.
-„Chłopi” to dzieło wielu twórców udało się Tobie zawiązać nowe artystyczne znajomości?
Kaja: Zdecydowanie tak! Przez cały proces atmosfera była świetna, bardzo twórcza i inspirująca. Bywały trudne momenty, które wspólnie musieliśmy przedyskutować i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Dla mnie przede wszystkim to był świetny czas, bo mogłam robić to co kocham, tworzyć, malować, a przy okazji, jeśli film załapie się na Oskara, to z pewnością będzie historia jaką będzie można opowiadać potomnym.
-Jeśli macie ochotę zobaczyć jak Julia @jj.sanctuary i Kaja @cinamonrat tworzą, odsyłamy na ich Instagram.
Fotografia z premiery, na której młode artystki są z Michałem Janickim, opiekunem artystycznym.

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Sarbinowie
    ul. Nadmorska 27A
    76-034 SARBINOWO
  • (94) 316-55-28, 518 300 970, 518 300 850

Galeria zdjęć