Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym i zagranicą

Szkoła uczestniczy w życiu lokalnej społeczności poprzez organizację różnego typu imprez integracyjnych i okolicznościowych.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Nasze Sarbinowo

Współpraca z Samorządowym Centrum Kultury w Sarbinowie

Współpraca z klubem karate i klubem żeglarskim Bałtyk

Współpraca z zespołami artystycznymi działającymi na terenie Gminy Mielno,oraz ze stowarzyszeniem  16-tym Południk w Chłopach

Nawiązanie współpracy z gminami  węgierską, czeską , słowacką i niemiecką
Jasełka i kiermasz ozdób bożonarodzeniowych - przygotowane przez uczniów dla rodziców oraz mieszkańców Sarbinowa i okolic.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Góra Grosza – występy uczniów i nauczycieli oraz zbiórka pieniędzy na cele charytatywne.

Dzień Seniora – uroczyste spotkanie z seniorami Gminy Mielno połączone z poczęstunkiem, występami uczniów i wspólnym kolędowaniem.

Festyn rodzinny – występy artystyczne uczniów i zaproszonych solistów i zespołów, rozgrywki sportowe, poczęstunek przy stoiskach (tradycyjne potrawy polskie, potrawy z grilla, ciasta, napoje).

Współpraca z Pałacem Młodzieży w Koszalinie.
Udział uczniów w warsztatach artystycznych i konkursach w Koszalinie, plenery fotograficzne w Sarbinowie.

Współpraca z Państwową Szkołą Muzyczną w Koszalinie.
Udział uczniów i nauczycieli szkół muzycznych z całej Polski w warsztatach z psychologiem muzyki.

Współpraca z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Lipiu.
Udział uczniów w tygodniowych warsztatach: zajęciach laboratoryjnych i terenowych.

Współpraca z zagranicą.
Współpraca z zagranicą rozpoczęła się w latach 90-tych. Uczniowie SP Sarbinowo poznali swoich rówieśników ze szkoły Hvidebeck i spędzili kilka ciekawych dni w Danii. Następnie szkoła nasza przystąpiła do programu Talkschool obejmującego wiele państw europejskich. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w międzynarodowych konferencjach w Portugalii i Słowenii.

Współpracujemy z polską szkołą w Pikieliszkach na Litwie.