Jesteśmy szkołą bez przemocy.
Uczniowie naszej szkoły są kształceni w małych zespołach klasowych.

Mają możliwość korzystania z indywidualnych zajęć: wyrównawczych, logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, terapii pedagogicznej oraz gimnastyki korekcyjnej.

Szkoła prowadzi odział przedszkolny dla 5-6 latków oraz nauczanie w klasach I-VIII.

Funkcjonuje wiele kół zainteresowań m.in.: polonistyczne, matematyczne, języka angielskiego, plastyczne, sportowe,logopedyczne. Prowadzona jest orkiestra dęta.

Zarówno na zajęcia obowiązkowe jak i dodatkowe zapewniony jest dojazd szkolnym autobusem.

Uczniowie nasi biorą udział w licznych imprezach sportowych np.: rajdy piesze i rowerowe, Gminny Bieg Po Zdrowie o Puchar Burmistrza Gminy Mielno i zawody różnych dyscyplin.

Zarówno w dziedzinie przedmiotowej, artystycznej i sportowej uczniowie odnoszą liczne sukcesy.

Szkoła organizuje wyjazdy do kina, teatru, aquaparku. Co roku wszystkie dzieci wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze.