|
Zakończenie roku szkolnego 28.06.2013 r. o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Sarbinowie.
Msza święta na zakończenie roku szkolnego 9.00.
Odjazdy autobusów: Gąski Latarnia 8.20
Gąski Osiedla 8.25
Pękalin 8.30
Chłopy 8.40
Odjazd autobusu ok. 11.30
|
17 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Sarbinowie odbył się III Międzyszkolny Konkurs piosenki Dziecięcej. Na zaproszenie do konkursu odpowiedziały szkoły z Mielna, Mścic i Łekna. Spośród 16 solistów komisja w składzie , przewodnicząca Anna Mochnacz, Rafał Cerkowski, Kamil Baraniewski przyznała:
w kategorii klas I-III
I miejsce - Maciej Szczeparski - SP Sarbinowo
II miejsce Zuzanna Adamów - SP Mielno
III miejsce Aleksandra Jarecka - SP Mielno
wyróżnienia: Amelia Najgebaur - Mielno, Zuzanna Cieślik - Łekno
w kategorii klas IV-VI
I miejsce - Maria Szczeparska - Łekno
II miejsce - Natalia Reczkowska - Łekno
III miejsce - Konstancja Świec - Mścice
wyróżnienie: Kaja Wasilewska, Martyna Wilk, Wiktoria Banaszczak .
Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sarbinowie dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców i wszystkich uczestników. Piekarni Bajgiel w Będzinie dziękujemy za poczęstunek.
Organizator konkursu Izabela Wasilewska
|
Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014 umieszczony jest w folderze ogłoszenia.
|
Patronem honorowym był Prezydent Miasta Kołobrzeg p. Janusz Gromek. Sponsorami nagród dla uczestników konkursu była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu, Gmina Miasto Kołobrzeg oraz Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu. Celem konkursu było: · propagowanie piosenki marynistycznej, · przybliżenie wartości kulturowych, · wspieranie i rozwijanie talentów, · prezentacja umiejętności wokalnych solistów i zespołów, · aktywizacja środowisk twórczych w zakresie wzbogacenia repertuaru marynistycznego, · kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Komisja konkursowa w składzie: · Pan Adam Herbowski - przewodniczący komisji (kompozytor i gitarzysta) · Pani Katarzyna Derkowska (wokalistka zespołów "Maggot" i "Camorra") · Pan Dariusz Dąbrowski (muzyk, wokalista, założyciel i wykładowca w studiu "WOKALIZA") wyłoniła laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: · KATEGORIA KLAS I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH o SOLIŚCI, KATEGORIA KLAS I - III § § II miejsce - Maciej Szczeparski - SP im. Straży Granicznej w Sarbinowie, op. Izabela Wasilewska o ZESPOŁY KATEGORIE KLAS IV – VI · III miejsce Zespół wokalny Muszelki ze Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie Laureaci konkursu otrzymali statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz wystąpili na koncercie galowym 25.05.2013r w Porcie Jachtowym, podczas uroczystości nadania marinie kołobrzeskiej imienia "Solna". |
|
|
Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Sarbinowie wzięła udział w międzynarodowym programie Comenius. Oprócz naszej szkoły w tej edycji programu uczestniczyli uczniowie z Turcji, Węgier i z Bułgarii. Realizując zadania, uczniowie pod opieką nauczycieli, odwiedzili każdy z wymienionych krajów. Ostatnim wyjazdem była wycieczka do Bułgarii, do której pojechali następujący uczniowie: Regina Andrzejewska, Oliwia Jabłońska, Klaudia Łyczko, Joanna Mierzwińska, Małgorzata Olewicz, Martyna Wilk, Mateusz Czadrowski, Szymon Sztreja. Wylądowaliśmy w stolicy Bułgarii, czyli Sofii, i przyjechaliśmy do Plovdiv. Po zakwaterowaniu się w hotelu Rusałka poszliśmy na kolację. Drugiego dnia, gdy przyjechali uczniowie i nauczyciele z pozostałych państw, zwiedzaliśmy Plovdiv. Następnie udaliśmy się do szkoły w Plovdiv, gdzie przywitano nas gorącymi oklaskami. Byliśmy też w muzeum, słynnych domach, teatrze rzymskim i na stadionie rzymskim. Drugi dzień spędziliśmy na zwiedzaniu szkoły i wzięliśmy udział w kilku lekcjach. Na terenie szkoły zasadziliśmy drzewka upamiętniające nasze spotkanie. Później udaliśmy się do galerii handlowej, miło spędziliśmy czas na kręglach i na kartingach. Następnego dnia pojechaliśmy w góry, przejechaliśmy się bryczką i zwiedzaliśmy wieś Bratcigovo. Potem braliśmy udział w zajęciach z rzemiosła artystycznego i bawiliśmy się na podwórku. W sobotę byliśmy na basenie, w muzeum róż i mieliśmy okazję kupić różane wyroby. Na zakończenie dnia byliśmy w restauracji, gdzie pokazano nam, jak się bawią Bułgarzy. W niedzielę mieliśmy czas na rozmowy i na lepsze zapoznanie się z uczniami z pozostałych państw. Po lanchu przespacerowaliśmy się po Plovdiv. Wieczorem pożegnaliśmy uczniów Bułgarii i zaczęliśmy się pakować. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Sofię i udaliśmy się na lotnisko. Nadszedł czas powrotu do domu. Po powrocie do Polski wspominaliśmy chwile spędzone w Bułgarii. Nigdy nie zapomnimy tego udanego wyjazdu. Autorzy: Oliwia Jabłońska, Klaudia Łyczko, Szymon Sztreja |
22. 04 . 2013 w Zespole Szkół Nr 2 w Koszalinie odbyło się podsumowanie II Konkursu Fotograficznego dedykowanemu Światowemu Dniu Wody oraz Dniu Ochrony Bałtyku, w tym roku pod hasłem „Woda.Co w niej pływa?”.
Konkurs w założeniu międzyszkolny, skierowany był do uczniów szkól podstawowych i gimnazjów, osiagnął zasięg powiatowy, bowiem oprócz uczniów koszalińskich placówek wzięli w nim udział także żacy z całego powiatu, min z Dąbek, Manowa i Sarbinowa.
Organizatorzy podkreślali,że mimo iż na konkurs wpłynęło dużo pięknych i interesujących prac, nie wszystkie jednak odpowiadały tematowi konkursu; i tak w kategorii szkół podstawowych przyznano zaledwie 2 miejsca i 2 wyróżnienia. Miejsce II przyznano Kacprowi Lerce – uczniowi kl. VI Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie,a jedno z dwóch wyróżnień- jego koledze z klasy- Kacprowi Weresińskiemu.
Obaj laureaci z przyjemnością uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród .Organizatorzy postanowili powiązać dwie ważne sprawy dla ludzkości jakim jest problem wody i ziemi. Podczas uroczystości wystąpił zespół wokalny .Uczennice z klasy II hd zaśpiewały piosenki o tematyce związanej z ekologią. Uczniowie klasy IIgd zaprezentowali własny utwór na temat wody, który przygotowali w ramach projektu edukacyjnego. Uczennice klasy II lt przedstawiły prezentację multimedialną. Uczestnicy imprezy mieli możliwość wzięcia udziału w quizie dotyczącym wody i jej znaczenia dla życia na ziemi.
Naszym młodym fotografom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem artystycznym obu uczniów jest pisząca te słowa Dorota Wizner
Uczniowie sarbinowskiej podstawówki wzięli w marcu udział w powiatowym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Powiatową im Joachima Lelewela w Koszalinie. Tematem konkursu była ilustracja do dowolnej bajki tego francuskiego XVIII-wiecznego bajkopisarza.Wśród najchętniej wybieranych przez dzieci bajek znalazły się „Czerwony kapturek”, „Kot w butach” oraz „Kopciuszek”. Finalistami konkursu zostało 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie. Są to: Jakub Dąbrowski, Fabian Dziaduch i Kaja Wasilewska – cała trójka z kl IV oraz Patrycja Pietrzyk z kl. II. Uczniów do konkursu zachęciła sarbinowska pani bibliotekarz- p. Renata Stojek,a przygotowała Dorota Wizner. 10 . 04. 2013 r w budynku Biblioteki w Koszalinie laureaci brali udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, w ramach którego organizatorzy przygotowali moc atrakcji: mali artyści otrzymali nagrody i dyplomy, oglądali występy, brali udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci, od którego otrzymali autografy i cieszyli się ze słodkiego poczęstunku. |
Dnia 6 marca 2013 w Szkole Podstawowej im Straży Granicznej w Sarbinowie odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy Sarbinowo 2013. W konkursie wzięli udział reprezentacji szkół podstawowych z Dobrzycy, Łekna, Mielna, Biesiekierza, Suchej Koszalińskiej, Szczeglina i oczywiście z Sarbinowa. Turniej został podzielony na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych otrzymali zestawy zadań dostosowane do ich poziomu edukacji. Każdy zestaw zawierał 20 pytań zamkniętych na rozwiązanie których uczestnicy mieli 60 minut. O randze i poziomie tego wydarzenia może świadczyć fakt, iż w skład komisji konkursowej wchodzili nie tylko nauczyciele szkół podstawowych, ale również pracownik naukowy Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej dr inż Dariusz Jakóbczak. Z uczestników z klas VI Najlepiej napisali test kolejno: Michał Kawecki (Szkoła Podstawowa w Biesiekierzu), Nikola Wołoszyńska (Szkoła Podstawowa w Szczeglinie), i Wiktoria Siedasz (Szkoła Podstawowa w Dobrzycy). W kategorii klas V czołowe miejsca zajęli: Maja Skowron (Szkoła Podstawowa w Dobrzycy), Adrian Żegnałek (Szkoła Podstawowa w Łeknie), Mateusz Kobyliński (Szkoła Podstawowa w Sarbinowie). A w kategorii klas IV: Wiktor Karolczuk (Szkoła Podstawowa w Dobrzycy), Mateusz Czadrowski (Szkoła Podstawowa w Sarbinowie), i Małgorzata Matuszewska (Szkoła Podstawowa w Łeknie).
|
Dzień otwarty dla rodziców dzieci 6-letnich w naszej szkole odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku o godzinie 16.30.
Serdecznie zapraszamy!
|
Plan Rekolekcji Szkolnych
Poniedziałek 18.03.2013 godz.9.30- rozpoczęcie rekolekcji w gmachu szkoły kl.O-III nauka rekolekcyjna z s.Edytą kl.IV-VI nauka rekolekcyjna z ks.Andrzejem godz.10.30 - przerwa godz.11.00 kl.O-III nauka rekolekcyjna z ks. Andrzejem kl.IV-VI nauka rekolekcyjna z s.Edytą godz.12.00- krótki film rekolekcyjny w sali gimnastycznej godz.13.00 - wyjazd autokarem szkolnym do domu Wtorek 19.03.2013 (W szkole) godz. 9.30 kl.O-III nauka rekolekcyjna z ks. Andrzejem kl.IV-VI nauka rekolekcyjna z s.Edytą godz.10.00 - przerwa godz.10.30 kl.O-III nauka rekolekcyjna z s.Edytą kl.IV-VI nauka rekolekcyjna z ks.Andrzejem godz.11.00- rachunek sumienia i spowiedź św. w kościele godz.11.30- Msza Św. w intencji śp.Agatki godz.13.00 - wyjazd autokarem szkolonym do domu Środa 20.03.2013 (W szkole) godz. 9.30 kl.O-III nauka rekolekcyjna z ks. Andrzejem kl.IV-VI nauka rekolekcyjna z s.Edytą godz.10.30 - przerwa godz.11.00 kl.O-III nauka rekolekcyjna z s.Edytą kl.IV-VI nauka rekolekcyjna z ks.Andrzejem godz.12.00- Msza Św. na zakończenie rekolekcji godz.13.00- wyjazd autokarem szkolnym do domu
|
14 lutego- dzień św. Walentego w wielu krajach świata, ostatnio także u nas, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych. Tego dnia osobie nam miłej możemy przesłać upominek lub kartkę –wyraz naszych ciepłych, przyjaznych uczuć. Dlatego w naszej szkole w dniu 14 lutego podczas przerw działała walentynkowa poczta. Odbył się również konkurs na najładniejszą walentynkę. Akcję przeprowadził Samorząd Szkolny. |
23 stycznia w szkole tuż przed szkolnymi feriami zimowymi odbył się cykliczny bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów, zorganizowany przez Radę Rodziców i Dyrekcję szkoły. Starannie przygotowywane przez rodziców, bajecznie kolorowe i fantazyjne stroje najmłodszych uczniów ubarwiły szkolny hol. Uczniowie z klas I-III, jak i z ,,zerówki’’ chętnie bawili się na udekorowanym kolorowymi karnawałowymi lampionami, balonami i serpentynami parkiecie. Szkolną zabawę poprowadził zespół muzyczny, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Skoczna muzyka zachęcała do tańca nawet tych najbardziej wstydliwych uczniów. |
22 stycznia 2013 roku sala gimnastyczna szkoły rozbrzmiewała muzyką. Zawitali do niej wyjątkowi goście, czyli dziadkowie uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego.
Po uroczystym powitaniu przez panią dyrektor Izabelę Iwaniec rozpoczęły się występy. Uśmiechy, niejedna łezka w oku i oklaski potwierdzały fakt, że nasi goście bawili się doskonale, a przede wszystkim byli dumni ze swoich wnucząt. Na początku zaprezentowali się najmłodsi. Były wiersze, życzenia, piosenki . Po prezentacjach rozległo się gromkie „Sto lat” i nastąpiło wręczenie upominków. Organizatorzy imprezy, czyli nauczyciele i rodzice, cieszą się, że Dzień Seniora, który na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych jest zawsze świetną okazją do prezentacji osiągnięć i integracji pokoleń. Swoją obecnością zaszczycili nas również ks. proboszcz Piotr Kuta oraz wójt Olga Roszak – Pezała. |
29 stycznia 2013 roku miał miejsce tragiczny wypadek drogowy , w wyniku którego zginęła nasza uczennica.
Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia i łączymy się z Wami w bólu. Rada Pedagogiczna, pracownicy , uczniowie naszej szkoły.
Pogrzeb odbędzie się 02 lutego 2013 roku o godzinie 15.00 w kościele w Śmiechowie.
Autokar szkolny podstawiony będzie pod szkołą o godzinie 14.15, w Gąskach Osiedle 14.25 ( przy przystanku autobusowym).
|
Jasełka
21 grudnia odbyły się przygotowane przez panią Ilonę Puława jasełka. Po przedstawieniu , w którym brali udział uczniowie z klas II-IV , odbył się koncert kolęd. Do solowych występów przygotowali się: Maciej Szczeparski (III), Mateusz Czadrowski (IV), Kaja Wasilewska (IV), Joanna Mierzwińska (IV), Małgorzata Olewicz (IV), Damian Andrzejewski (IV), Paulina Wyka (IV), Fabian Dziaduch (IV), Weronika Durmaj (IV), Klaudia Łyczko (V), Martyna Wilk (V), Regina Andrzejewska (V), Patryk Grajkowski (V). Po wspaniałych występach odbył się kiermasz świąteczny. Zysk ze sprzedaży został przekazany na potrzeby każdej z klas.
|
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni pani Haliny Sztrei , przedstawili montaż słowno - muzyczny przybliżając uczniom wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Występom towarzyszył chórek szkolny Muszelki śpiewając patriotyczne pieśni: Marsz Pierwszej Brygady, Legiony, Rota, Piechota.
|
Zespół wokalny Muszelki ze Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie podczas VII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej SZUM w Mścicach w kategorii klas IV- VI zdobył II miejsce. Zaszczytne I miejsce w kategorii klas I-III zdobył Maciej Szczeparski szantą Santa Ana. Występ Macieja wzbudził wśród publiczności ogromny aplauz. Gratulacje za „trudną” szantę , profesjonalne i doskonałe wykonanie złożyli: dyrektor Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach , prezes PTTK , dyrygent chóru Dominanta oraz nauczyciele. Maćkowi i zespołowi Muszelka serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze muzycznej. opiekun Izabela Wasilewska |
Z Comeniusem na Węgrzech
Zadania Projektu Matrix : A Proactive Approach for Adolescents opracowanego w ramach programu Unii Europejskiej Comenius, tym razem uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie realizowali na Węgrzech. Projekt pt. Matrix ma charakter profilaktyczny , a jego celem jest zapobieganie problemom zanim się one pojawią, poprzez promowanie właściwych zachowań, zdrowego stylu życia i ukazywanie możliwości jakie mają młodzi ludzie.
Podobnie, jak podczas dwóch poprzednich partnerskich spotkań (w Turcji i w Sarbinowie) również tutaj, na Węgrzech okazało się, że świat jest na tyle piękny i ciekawy, że nikt nawet nie myślał o szukaniu wrażeń związanych z używkami, czy złym zachowaniem. Węgry powitały nas zarówno przepiękną , jesienną scenerią, jak i życzliwością , przyjaźnią oraz propozycją aktywnego spędzenia wspólnych chwil.
Region goszczącej nas szkoły w Kazinbarcika, choć ogólnie uznawany za jeden z uboższych na Węgrzech nam, wydał się przebogaty dzięki swojej przyrodzie, kulturze, tradycjom, a przede wszystkim dzięki wspaniałym ludziom. Gospodarze zorganizowali dla wszystkich partnerów szereg zajęć związanych z zadaniami projektu. Zaprezentowali gazetki tematyczne dotyczące poprzednich spotkań, przeprowadzili wspólne warsztaty plastyczne, na których wypracowano obrazy będące przykładami życia z dobrym i złym zachowaniem. Przetestowali uczestników z wiedzy na temat używek takich jak: nikotyna, alkohol, narkotyki. Zaprezentowali swoją szkołę i swoje osiągnięcia artystyczne. Pokazali nam również swój kraj. Odwiedziliśmy Park Narodowy Aggtelek i jego jaskinie , widzieliśmy muzeum, gdzie znajduje się model pracowni Jana Guttenberga i największa książka, a właściwie księga świata. Poznaliśmy historię Parlamentu w Budapeszcie i podziwialiśmy Parlament nocą płynąc po wodach Dunaju. Gościnność gospodarzy wywarła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania ( Bułgarii, Turcji i Polsce) . Wiele wspólnych godzin, czy to w szkole, czy w autokarze, na wycieczkach, czy też podczas posiłków, kolejny raz utwierdziło młodzież w przekonaniu o tym, jak miło i pożytecznie można spędzić czas w przyjaznej atmosferze bez sięgania po papierosy, alkohol , czy narkotyki. Wrażenia przywiezione z Turcji i Węgier , działania podjęte w szkole w Sarbinowie i czekająca naszych uczniów wizyta w Bułgarii (w kwietniu 2013r), stanowią dla nich ogromną motywację do ciągłej pracy nad sobą i do doskonalenia otaczającego ich świata. Dzięki projektowi mają oni możliwość współdziałania i dzielenia się sukcesami z ich rówieśnikami z innych krajów. |
Ślubowanie I klasy
07.11.2012 r. odbyła się bardzo ważna uroczystość dla najmłodszych uczniów naszej szkoły - pasowanie na ucznia . Do ślubowania przystąpili: Julia, Olek, Miłosz, Ksawery, Szymon, Radek, Igor, Staś. Uczniów przygotowała wychowawczyni Jadwiga Osadowska. |
życzyła pani dyrektor Izabela Iwaniec oraz wójt Czesław Zdrojewski |